ORION+ niwelator elektroniczny TOPCON

2 324,70 zł
SKU: ORION+
Dostępność: Brak w magazynie

Darmowa wysyłka

Dla zamówień powyżej 700 zł

Szybka realizacja

Dostawa nawet w 24h

Bogata oferta

Ponad 15000 produktów w katalogu

Profesjonalne doradztwo

Napisz lub zadzwoń do nas
Szczegóły
Opis:Pomiary niwelatorem optycznym nigdy nie należały do najprzyjemniejszych zadań na placu budowy. Ciągłe przechodzenie ze stanowiska na stanowisko, szacowanie odczytów z łaty, kontrolowanie dokładności nie tylko spowalniały prace, ale także powodowały występowanie różnego rodzaju błędów, wynikających głównie ze zmęczenia obserwatora. Chcąc zaradzić tym problemom firma TPI wprowadziła do oferty nowy niwelator elektroniczny ORION+. Sprzęt pochodzi z linii narzędzi pomiarowych 2LS.

- szybciej i precyzyjniej – pomiar jest bardzo prosty, sprowadza się do wycelowania na łatę, ustawienia ostrości i naciśnięcia przycisku wyzwolenia pomiaru
- praca w każdych warunkach - doskonała konstrukcja mechaniczna, skuteczny kompensator oraz nowoczesny system odczytu łaty eliminują wpływ wstrząsów i wibracji powietrza, dzięki czemu umożliwiają pracę w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych
- bez błędów... - każdy pomiar jest poddawany kontroli poprawności, która eliminuje wszystkie błędy i gwarantuje najwyższą dokładność pomiaru
- komfortowa obsługa - duży wyświetlacz i dedykowane przyciski funkcyjne pozwalają wygodnie sterować pracą instrumentu
- pomiary automatyczne i metodą klasyczną
- bez przerw w terenie - wewnętrzna bateria wystarcza na ok. 120 godzin pracy (ok. 50 000 pkt)

Odczyt z łaty pomiarowej niwelatorem ORION+ wykonywany jest w sposób automatyczny. Pomiar jest bardzo prosty, sprowadza się do wycelowania na łatę, ustawienia ostrości i naciśnięcia przycisku wyzwolenia pomiaru. Instrument wykona automatycznie odczyt z łaty, poda różnicę wysokości oraz odległość niwelatora od łaty. Dokładność pomiaru urządzenia to 2 mm na 30 m, sam zaś pomiar jest bardzo szybki i trwa około 2 sekund. Wyniki pomiarów pokazywane są na dużym, czytelnym, podświetlanym ekranie LCD.

Niwelator charakteryzuje się bardzo małym poborem prądu - dwie popularne baterie typu AA (tzw. paluszek) pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 120 godzin (ok. 50 000 pkt.). O aktualnym stanie baterii informuje czterostopniowy wskaźnik. W przypadku braku zasilania pomiary nadal mogą być wykonywane z wykorzystaniem klasycznej łaty teleskopowej. Wysokiej jakości optyka z powiększeniem 20-krotnym zapewni jasny, czytelny obraz, dzięki czemu odczyt z łaty nie będzie stanowić żadnego problemu. Wbudowany kompensator o dużym zakresie pracy - 12' skutecznie i szybko tłumi drgania i dba aby pomiary były dokładne. System magnetycznego tłumienia drgań sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w pobliżu będą pracowały urządzenia wywołujące wibracje. Dzięki spełnieniu normy wodo- i pyłoszczelności IP55 instrument może pracować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Sprzęt pomiarowy wykorzystywany na budowie poddawany jest najwyższym próbom wytrzymałościowym. Pracując zarówno w zapylonych pomieszczeniach, jak i w trudnych warunkach terenowych, w otoczeniu ciężkich maszyn, powinien zapewnić stabilną pracę oraz poprawne pomiary. Nie dziwi więc fakt, że model ORION+ jest najczęściej wybieranym instrumentem przez specjalistów z branży.

ORION+ może wykonywać pomiary pojedyncze lub może być przełączony w tryb pomiarów ciągłych, co przyspiesza proces wytyczenia wysokości punktów. Ponadto instrument posiada praktyczną funkcję pomiaru różnic wysokości. Użytkownik nie traci czasu na obliczenia wartości – proces ten jest wykonywany przez elektronikę instrumentu automatycznie. Po dokonaniu pomiaru w punkcie referencyjnym, wartość jest zapamiętywana przez niwelator, każdy kolejny pomiar przeliczany zostanie automatycznie względem punktu referencyjnego - otrzymamy gotową wartość różnicy wysokości. Ciekawostką jest to, że niwelatorem możemy również mierzyć i tyczyć punkty na stropie, gdzie łata może być ustawiona "do góry nogami". W komplecie z niwelatorem znajduje się taśma pomiarowa z kodem paskowym. W przypadku pomiarów, gdzie trudno ustawić się z łatą lub gdy potrzebujemy dokonać szybkich pomiarów w terenie – rozwiązanie to sprawdzi się doskonale.

Zakres dostawy:
- niwelator elektroniczny ORION+ 1 szt
- taśma pomiarowa / kodowa 5 m 1 szt
- kufer transportowy 1 szt
- instrukcja obsługi 1 szt
Więcej informacji
Więcej informacji
Nasza cena2 324,70 zł
Krótki opisZakres dostawy:
- niwelator elektroniczny ORION+ 1 szt
- taśma pomiarowa / kodowa 5 m 1 szt
- kufer transportowy 1 szt
- instrukcja obsługi 1 szt
Waga5.0000
ProducentTopcon
Opinie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie