Sufit napinany - cena, opinie, wady

sufit napinany

 

Coraz więcej nowoczesnych materiałów sztucznych znajduje zastosowanie w budownictwie. Jednym z bardziej rozwijających się jest elastyczna folia, wykorzystywana między innymi do konstrukcji sufitu napinanego. Opinie o tym produkcie czynią z niego niezwykle uniwersalny element wyposażenia. Czy istotnie tak jest i koszt sufitu napinanego jest wart ostatecznego efektu? Za poniższego tekstu dowiesz się, co to jest sufit napinany i jak zrobić go samemu? 

 

Sufit napinany - opinie

Pewnie przy pierwszym spotkaniu z tą technologią zapytasz, widząc sufit napinany co to jest? Tymczasem produkt staje się coraz bardziej popularny, a pozytywne opinie o sufitach napinanych możesz znaleźć na forach czy w prasie branżowej. Niezależnie od tego ile kosztuje sufit napinany, jest to jeden z najciekawszych sposobów na wyposażenie wnętrza. W przypadku sufitu napinanego montaż zajmujący zaledwie kilka godzin jest jedną z największych zalet tego rozwiązania. Budowa stelaża i wsunięcie folii w odpowiednie szczeliny sprawia, że w przypadku sufitu napinanego koszt ogranicza się nawet o możliwość eksploatacji pomieszczenia w zasadzie bez przerwy. 

 

Co to jest sufit napinany? Od technicznej strony jest to folia z tworzywa sztucznego, którą rozciąga się przy suficie na specjalnym stelażu. Sufit napinany ma opinię odpornego na wilgoć, a nawet chroniącego przed zalaniem. Co więcej, można znaleźć opinie, że sufit napinany nie ma ograniczenia, jeśli chodzi o wzornictwo. Na materiale można nanieść dowolny nadruk. Co więcej, jeśli masz pomysł na nietypowe aranżacje świetlne, nie pozostaje Ci nic innego, jak zrobić sufit napinany w swoim mieszkaniu.

 

Sufit napinany - wady

Żaden materiał nie jest doskonały, także sufit napinany. Wady tego rozwiązania to przede wszystkim jego cena. Ile kosztuje sufit napinany pokażemy w dalszej części tekstu. Musisz jednak wiedzieć, że przy suficie napinanym koszt materiału jest wyższy, niż w pozostałych produktach wykończeniowych. Komentując sufit napinany, wady można znaleźć też po stronie wytrzymałości. Dlaczego? Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest sufit napinany? To folia, która może ulec przetarciu lub rozcięciu. Opinie o suficie napinanym podkreślają, że nie nadaje się on do pomieszczeń przemysłowych.

 

Sufit napinany - cena

Jak wspomniano wcześniej, w przypadku sufitu napinanego cena to jedna z najsłabszych stron tego rozwiązania. Ile kosztuje sufit napinany? Podsumowanie kosztów rozpocznijmy od folii, która tworzy cały sufit napinany. Cena metra kwadratowego materiału zaczyna się od 60 złotych. Pewnie powiesz, patrząc na efekt, jaki daje sufit napinany - co to jest? Tymczasem ta cena dotyczy tylko podstawowych wariantów folii na sufit napinany. Koszt nadruku wysokiej jakości czy według nietypowego pomysłu może być nawet trzykrotnie wyższy. Kosztorysując sufit napinany, montaż także należ uwzględnić po stronie kosztów. Co prawda, zajmuje niewiele czasu, jednak należy go wykonać. Przy suficie napinanym cena robocizny to koszt od 20 - 40 złotych za metr kwadratowy. 

 

Sufit napinany - jak zrobić samemu

Widząc ceny montażu tego elementu, pewnie zastanawiasz się: sufit napinany - jak zrobić go samemu? Tymczasem jedną z niewymienionych wady sufitu napinanego jest problem z montażem. Jeśli masz doświadczenie i wiesz jak zrobić sufit napinany, możesz się tego podjąć samodzielnie. Jednak przy samodzielnym montażu sufitu napinanego producent nie daje gwarancji na wytrzymałość tego produktu. Standardowo wlicza się w cenę sufitu napinanego koszt robocizny specjalistów. 


Jeśli czujesz się na siłach, by samodzielnie wykonać sufit napinany, cena robocizny wpadnie na stronę Twoich oszczędności. W sieci znajdziesz wiele filmów instruktażowych, które pokazują jak zrobić sufit napinany. W każdym z nich do wykonania tego elementu będzie Ci potrzebna wydajna nagrzewnica. To dzięki niej folia nabierze elastyczności, kiedy będziesz naciągał sufit napinany. Cena tego produktu może być różna i często jest zbliżona do ceny robocizny sufitu napinanego. Jeśli jednak szukasz profesjonalnych maszyn, które przez najbliższych kilka lat będą Ci służyły, sprawdź ofertę sklepu Industria24. Znajdziesz w niej produkty firmy MASTER słynące z wydajności i wysokiej jakości.