Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kleje

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

W meblarstwie i na budowie przydają się nieco bardziej wytrzymałe kleje niż te stosowane na co dzień. Powinny one wytrzymywać duże obciążenia, a także działanie wysokich temperatur. Odpowiedni klej pozwala na szybkie połączenie ze sobą elementów z drewna, plastiku czy tworzyw sztucznych, bez pozostawiania śladów, tak jak gwoździe i zszywki. Szczególnie sprawdzają się pistolety na klej, które pozwalają działać szybko i higienicznie. Do każdego pistoletu należy dokupić specjalne sztyfty z klejem.

Dla idealnego efektu podczas zbijania mebli warto mieć w warsztacie klej stolarski. Za jego pomocą można łączyć zarówno duże, jak i drobne elementy, a także sklejać drewno z innymi materiałami. Na budowie przydaje się również klej konstrukcyjny, który ułatwia montaż.

Dostępne są kleje w tubach, puszkach i ze specjalnymi aplikatorami. Przy drobniejszych pracach przyda się też klej w rolce typu Stripfix. Do pistoletów na klej wykorzystywanych na każdej budowie można dokupić specjalne aplikatory. Gdy liczy się czas, najlepszy będzie superszybki klej w żelu lub inne tego typu preparaty, które działają już po kilku sekundach.

W ofercie znajdują się kleje stolarskie i konstrukcyjne najlepszych marek, takich jak Beko, Festool czy Dremel. Można wybierać spośród różnych kolorów kleju, co ma znaczenie choćby podczas klejenia jasnego lub ciemnego drewna. Dostępne są też zielone czy różowe sztyfty do szczególnych zastosowań. Zapas takich sztyftów w różnych kolorach do pistoletów na klej pozwala kontynuować prace bez przestojów.