Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Pistolety do pianki

1 element

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Pianki montażowe są często stosowane w pracach wykończeniowych, przy wypełnianiu szczelin w izolacji, izolowaniu ścianek działowych czy niwelowaniu niedużych pęknięć. Aby taka pianka została dobrze zaaplikowana, niezbędny jest pistolet do pianki montażowej. Rynek obfituje w wiele produktów tego typu. Różnią się one wykonaniem, trwałością i innymi ważnymi aspektami technicznymi. Mimo to każdy z nich w podobny sposób wspomaga nakładanie pianki montażowej w trudno dostępne miejsca.

Zakup pistoletu do pianki montażowej musi być dobrze przemyślany. Korpus narzędzia powinien być wykonany z metalu ocynkowanego lub powleczonego niklem. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że pistolet do pianki montażowej będzie trwały i odporny na uszkodzenia. Cyngiel urządzenia również powinien być wykonany z metalu, natomiast mechanizm spustowy będzie łatwy do czyszczenia, kiedy jego powłoka będzie wykonana z teflonu. 

Pistolet do pianki poliuretanowej powinien być wyposażony w dyszę oraz iglicę wykonaną z mosiądzu, miedzi lub aluminium, natomiast pokrętło do regulacji strumienia piany musi być niezwykle precyzyjne, gdyż decyduje o ilości dozowanej piany. Wybrane narzędzie musi być lekkie, poręczne i doskonale dopasowane do dłoni.

Czyszczenie pistoletu do pianki to bardzo ważny aspekt obsługi tego akcesorium. Ten ręczny sprzęt może posłużyć naprawdę długo, jeśli tylko będziemy dbać o odpowiednią higienę. Pistolet do pianki należy czyścić zaraz po zakończeniu używania – w innym wypadku pianka stwardnieje i będzie nie do usunięcie z wnętrza pistoletu.