Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy modułowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Koła zębate są częścią wielu codziennych mechanizmów, począwszy od zegarków, a skończywszy na pojazdach i maszynach przemysłowych. Jak się je robi? Jedna z metod zakłada użycie frezów modułowych.

Z uwagi na tak specjalistyczne zastosowanie spotykane one są rzadko. Dlatego właśnie warto mieć je w warsztacie ślusarskim czy samochodowym na wypadek, gdyby zaszła potrzeba stworzenia nowego mechanizmu. Frezu modułowego do frezowania zębów kół zębatych używa się, przejeżdżając nim powoli po kolejnych miejscach na przyszłym kole zębatym. Takie działanie wymaga dużej precyzji i uwagi, dlatego warto mieć pewność, że wykorzystywane frezy modułowe są odpowiedniej jakości.

Koła wykonane za pomocą specjalistycznych frezów mogą mieć dowolny rozmiar, a ich zęby nie będą wymagały ostrzenia. Zależnie od rodzaju, frezów modułowych można używać też do frezowania kół łańcuchowych. Można dostać pojedynczy frez lub komplet pozwalający na szeroki zakres prac tego typu.

Jeden frez może służyć do kół zębatych o różnej ilości zębów. Potrzeba np. tylko ośmiu rozmiarów kół dla zakresu od 0,5 do 7 mm rozstawu zębów. Wstępnie koła zębate można obrabiać frezami trzpieniowymi – zdzierakami, jednak do samego wykrawania zębów nic nie zastąpi frezów modułowych.

Wyróżnia się takie rodzaje frezów modułowych do frezowania zębów kół zębatych, jak frez modułowy krążkowy, frez ślimakowy i frez palcowy. Każdy z nich pozwala na uzyskanie nieco innego efektu. Trudno dostać je w standardowych sklepach, dlatego tak ważne jest, że w tym dziale znaleźć można wszystkie wymienione rodzaje frezów.