Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Gogle / okulary ochronne

Produkty 1-32 z 60

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Wiele prac nawet z zaawansowanymi elektronarzędziami nie wymaga dużego doświadczenia. Pod warunkiem, że użytkownik będzie w czasie pracy odpowiednio zabezpieczony. Podstawą są grube rękawice. Dodatkowo konieczny jest zakup specjalnych gogli czy okularów ochronnych.

Przydają się one szczególnie w przypadku prac związanych z obróbką cieplną opalarkami czy szlifierkami. Iskry i bezpośrednie źródło ognia są bardzo niebezpieczne dla oczu i ich okolic. Takie okulary mogą mieć przyciemniane szkła, by uniknąć oślepienia.

Jednak również prace wykonywane bez źródła ciepła mogą być niebezpieczne. Wystarczy wspomnieć o odpryskach szkła czy metalu podczas wiercenia, a także o pyle czy wiórach. Wystarczy, że jedna taka drobina trafi do oka, by uszkodzić wzrok czasowo lub trwale, dlatego tak ważne są odpowiednie okulary ochronne. Dostępne są antyodpryskowe: z grubego plastiku, z gąbkami zabezpieczającymi. Sprzyjają one wygodzie noszenia, ale też izolują np. od pyłu. Nowe okulary ochronne tego typu mają zwykle mocną taśmę podtrzymującą je na głowie.

Do różnych zastosowań przydają się okulary ochronne o zielonych, czerwonych czy żółtych szkłach. Inne wyglądają podobnie do tradycyjnych czy przeciwsłonecznych okularów. Mimo to trzeba pamiętać, że w razie np. wyrzutu części mechanicznej czy ostrza z dużą prędkością to od jakości szkieł zależy, czy będą one miały właściwości ochronne. Okulary za kilka złotych z pewnością się wówczas nie sprawdzą, w przeciwieństwie do profesjonalnych, które dają pełną ochronę.