Szlifierki stołowe

Do szlifowania niewielkich wyrobów i narzędzi metalowych przydaje się szlifierka stołowa. To urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie zakładów rzemieślniczych i wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Mała szlifierka stołowa przyda się także w warsztacie majsterkowicza. Urządzenie wyposażone jest zazwyczaj w dwie tarcze ścierne. Dzięki temu szlifierka stołowa ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Jedno urządzenie może być wykorzystywane do czyszczenia, polerowania i wygładzania. 

 

Najczęściej spotykanym wariantem jest szlifierka stołowa do drewna, jednak urządzenia można stosować także do obróbki innych materiałów. Szlifierka sprawdzi się podczas obróbki tworzyw sztucznych lub elementów metalowych. Po zamontowaniu odpowiednich krążków może być wykorzystywana jako szlifierka stołowa do ostrzenia noży.

 

Jaka wybrać szlifierkę stołową?

Jaka szlifierka stołowa jest najlepsza? Mała szlifierka stołowa czy znacznie większa szlifierka stołowa z regulacją obrotów? Wszystko zależy od tego, jakie prace zamierzamy nią wykonywać. Podobnie jak w innych urządzeniach, najważniejsza jest moc. Jak mocna powinna być szlifierka stołowa i ile wat musi mieć silnik? W przypadku drobnych prac szlifierskich i obróbce miękkich materiałów wystarczy urządzenie o mocy 200W. Z kolei przy obróbce elementów metalowych lepsza będzie szlifierka stołowa polska o mocy ponad 500W. Alternatywnym rozwiązaniem będzie szlifierka stołowa z regulacją obrotów, która może się przydać do wykonywania wielu zadań.

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. TNS175 Uniwersalna szlifierka do szlifowania na mokro i sucho Metabo TNS 175 500 W
  W magazynie
 2. DSD250 Szlifierka podwójna 900 W Metabo DSD 250
  W magazynie
 3. DSD200 Szlifierka podwójna 750 W Metabo DSD 200
  W magazynie
 4. DS200 Szlifierka podwójna 600 W Metabo DS 200
  W magazynie
 5. DS175 Szlifierka podwójna 500 W Metabo DS 175
  W magazynie
 6. DS150 Szlifierka podwójna 350 W Metabo DS 150
  W magazynie
 7. DS125 Szlifierka podwójna 200 W Metabo DS 125
  W magazynie
 8. Szlifierka stołowa Makita GB801
  W magazynie
 9. Szlifierka stołowa Makita GB602W
  W magazynie

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka