Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki stołowe

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Do szlifowania niewielkich wyrobów i narzędzi metalowych przydaje się szlifierka stołowa. To urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie zakładów rzemieślniczych i wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Mała szlifierka stołowa przyda się także w warsztacie majsterkowicza. Urządzenie wyposażone jest zazwyczaj w dwie tarcze ścierne. Dzięki temu szlifierka stołowa ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Jedno urządzenie może być wykorzystywane do czyszczenia, polerowania i wygładzania. 

 

Najczęściej spotykanym wariantem jest szlifierka stołowa do drewna, jednak urządzenia można stosować także do obróbki innych materiałów. Szlifierka sprawdzi się podczas obróbki tworzyw sztucznych lub elementów metalowych. Po zamontowaniu odpowiednich krążków może być wykorzystywana jako szlifierka stołowa do ostrzenia noży.

 

Jaka wybrać szlifierkę stołową?

Jaka szlifierka stołowa jest najlepsza? Mała szlifierka stołowa czy znacznie większa szlifierka stołowa z regulacją obrotów? Wszystko zależy od tego, jakie prace zamierzamy nią wykonywać. Podobnie jak w innych urządzeniach, najważniejsza jest moc. Jak mocna powinna być szlifierka stołowa i ile wat musi mieć silnik? W przypadku drobnych prac szlifierskich i obróbce miękkich materiałów wystarczy urządzenie o mocy 200W. Z kolei przy obróbce elementów metalowych lepsza będzie szlifierka stołowa polska o mocy ponad 500W. Alternatywnym rozwiązaniem będzie szlifierka stołowa z regulacją obrotów, która może się przydać do wykonywania wielu zadań.