Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezarki do drewna

Produkty 1-32 z 54

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Frezarka do drewna należy do dość zaawansowanych urządzeń, jakich używa się podczas mniejszych lub większych prac domowych, warsztatowych itp. Frezarka do drewna stworzona została po to, by można było drewnianym elementom przydać pożądanego kształtu. Czy to będzie mała frezarka do drewna, czy też większa, przeznaczona do materiałów o dużych wymiarach, każda z nich pozwoli na wykonanie rowków, wybranych i potrzebnych otworów, różnego rodzaju wzorów czy zaokrąglonych krawędzi. Frezarki do drewna są to więc elektronarzędzia, które przydadzą się zawsze tam, gdzie dokonuje się obróbki drewna, gdzie potrzeba urządzenia, które usprawni pracę i uczyni ją komfortową. Dlatego też frezarki do drewna wykorzystywane są zwłaszcza w meblarstwie oraz w procesie wytwarzania różnego rodzaju dekoracyjnych elementów. Jeżeli na wyposażeniu domowym znajduje się mała frezarka do drewna, zawsze będzie możliwe szybkie wykonanie odpowiednich kantów, otworów pod zawiasy, zaokrąglenie brzegów materiału itp.

Jaką frezarkę do drewna wybrać?

To, jaką frezarkę do drewna wybrać należy, jest zależne od potrzeb użytkownika. Jeżeli ktoś będzie zajmował się wymagającymi pracami, będzie dokonywał obróbki trudnych, twardych, dużych elementów, nie wybierze frezarki do drewna o małej mocy. Mini frezarka do drewna nie będzie dla niego dobrym rozwiązaniem., Dlatego, by wiedzieć, jaką frezarkę do drewna wybrać, należy zapoznać się z jej parametrami. Mini frezarka do drewna czy też duża frezarka do drewna będą różniły się między sobą maksymalną szybkością obrotów, średnicą uchwytu frezu, mocą, płynną regulacją obrotów itp. Żeby więc ustalić, jaką frezarkę do drewna wybrać, należy dopasować zwłaszcza jej moc do potrzeb. Ogólnie dostępne są frezarki do drewna o mocy od 800 do 2400 W. Mini frezarka do drewna ma moc najniższą i wykorzystuje się ją do lekkich zadań, wiadomo przecież, że mała frezarka do drewna nie poradzi sobie przy dużych obciążeniach, przy wykonywaniu dużych frezów. Tak więc to, jaka frezarka do drewna zostanie wybrana, zależy od potrzeb, ilości pracy, zastosowania profesjonalnego lub amatorskiego.

Frezarka do drewna własnej konstrukcji

Na forach internetowych o tematyce stolarskiej często pada pytanie o to, czy frezarka do drewna własnej konstrukcji to dobry pomysł. Zaraz potem pojawiają się już konkretne prośby o poradę, jak zrobić frezarkę do drewna albo jak zrobić frezarkę do drewna z wiertarki. Jeżeli chodzi o zagadnienie ostatnie, czyli o to, jak zrobić frezarkę do drewna z wiertarki, sprawa jest dosyć prosta. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w specjalne frezy do drewna, które można zamontować na wiertarce i w ten sposób wykonać żądane prace. Jak zrobić frezarkę do drewna z wiertarki? Prosta sprawa. Udać się do sklepu i kupić specjalne frezy. Trochę trudniejsza sprawą jest frezarka do drewna własnej konstrukcji. Żeby dowiedzieć się, jak zrobić frezarkę do drewna, wystarczy obejrzeć jakiś film instruktażowy dostępny na kanale YouTube, gdzie w przystępny i jasny sposób będzie opisany proces montażu. Frezarka własnej konstrukcji jest najczęściej jednowrzecionowa, składa się z poziomego stołu z parą gniazd na piórko oraz wpustu do mocowania liniałów prowadzących. Konstrukcja opiera się na żeliwnym łóżku. Pod takim stołem są umocowane sanki, które się poruszają po prowadnicach. Żeby więc wiedzieć, jak zrobić frezarkę do drewna, trzeba znać elementy konstrukcyjne i wiedzieć, gdzie je umieścić oraz jak je ze sobą połączyć.