Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zszywacze pneumatyczne

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Zszywacze pneumatyczne polecane są szczególnie dla profesjonalistów. Ze względu na jego specyfikację i obsługę, która nie należy do najprostszych trzeba posiadać wiedzę na temat jego działania. W naszej ofercie można znaleźć różne modele zszywaczy, do których należą właśnie zszywacze pneumatyczne. Wiemy, że każdy profesjonalista posiada odmienne potrzeby, dlatego w naszym asortymencie, każdy znajdzie zszywacz pneumatyczny dla siebie. Najczęściej taker pneumatyczny znajduje zastosowanie w: przemyśle tapicerskim, przemyśle stolarskim.

Jak działa pistolet pneumatyczny do zszywek?

Taker pneumatyczny stosuje się w celu połączenia ze sobą materiałów. Ich rodzaj może być dowolny. Pistolet pneumatyczny na zszywki poradzi sobie z wieloma rodzajami materiałów. Zasada działania zszywacza pneumatycznego polega na wbijaniu różnego rodzaju gwoździ bądź zszywek w materiały. Narzędzie wykorzystuje układ sprężonego powietrza. Tłok, znajdujący się wewnątrz pistoletu pneumatycznego na zszywki, wybija je i dzięki sile pozyskanej z mas powietrza niezwykle szybko umieszcza zszywki w materiale. Praca z tym narzędziem zalecana jest szczególnie do dużych zakładów branżowych, ponieważ są bardzo wydajne i szybkie. Taker pneumatyczny jest rzadziej wykorzystywany w gospodarstwach domowych.

Jak naładować zszywacze pneumatyczne?

Bezdyskusyjną zaletą, którą posiada taker pneumatyczny jest samodzielne ładowanie się zszywek do pistoletu. Umożliwia to wbudowany w urządzeniu element w postaci zintegrowanej sprężyny. To ona nieustannie ładuje nowe zszywki.

Dodatkowe wymagania podczas pracy z pistoletem pneumatycznym do zszywek

Aby korzystać z takera potrzebne jest posiadanie sprężarki lub kompresora. Podczas używania zszywacza pneumatycznego musi być on cały czas podłączony do układu sprężonego powietrza, ponieważ to on nadaje całą siłę, z którą działa pistolet, a sam użytkownik nie musi wkładać w czynność aż tyle siły. Taker pneumatyczny w swoim działaniu wykorzystuje powietrze, z tego względu zalecane jest zadbanie o jego jakość. Powietrze musi być mało wilgotne i w miarę możliwości bez zanieczyszczeń, a jego ciśnienie stałe. Wykorzystywany pistolet na zszywki bez wątpienia przyspiesza tempo pracy. Wymaga on jednak szczególnej ostrożności, dlatego powinien być obsługiwany wyłącznie przez osoby dorosłe i posiadające wiedzę na temat jak obsługiwać zszywacze pneumatyczne.