Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Gwintowniki

Produkty 1-32 z 44

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Gwintowniki to wieloostrzowe narzędzia skrawające, służące do nacinania gwintów wewnętrznych we wcześniej wykonanych otworach. Gwintowniki ręczne z wyglądu są bardzo podobne do śrub, swoją pracą również przypominają śrubę, którą wkręca się w otwór. Na gwintowniki ręczne składają się: część robocza, uchwyt oraz część skrawająca. Ze względu na rodzaj nacinanego gwintu można podzielić je na gwintowniki do gwintów walcowych, do gwintów stożkowych, do gwintów metrycznych, rurowych, calowych czy trapezowych. Najczęściej spotykanymi gwintownikami są te wykonane ze stali szybkotnącej.

Gwintownik maszynowy jest charakterystyczną odmianą gwintownika, która służy do maszynowej obróbki wszelakich rodzajów gwintów i materiałów. Gwintownik maszynowy, tak jak ręczny, ma swoje poszczególne rodzaje. Na rynku występuje gwintownik maszynowy metryczny, calowo-rurowy, drobnozwojny, trapezowy, whitwortha, pg oraz zunifikowany. Gwintownik maszynowy cechuje się maksymalną odpornością na zniszczenia oraz najwyższą wydajnością podczas pracy.

Wyróżniamy również inne rodzaje tego typu urządzeń, w tym gwintownik trapezowy (często spotykane tam, gdzie konieczne jest przeniesienie dużego momentu, z zachowaniem dużej precyzji), gwintownik do drewna (dedykowany temu surowcowi) oraz popularny gwintownik m6.

Dla bardziej zapalonych majsterkowiczów oraz niezawodnych fachowców dostępne są zestawy do gwintowania. Zestaw gwintowników posiada narzędzia niezbędne do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zadań. W każdym dobrym zestawie znajdziemy narzynki metryczne, gwintowniki maszynowe oraz metryczne z najwyższej jakości stali szybkotnącej. Mogą one zawierać również inne akcesoria, takie jak pokrętło do gwintowników oraz uchwyt do gwintowników.