Żarówki do latarek

Przepalona żarówka w latarce to najczęstsza usterka tego typu urządzeń. Wiele osób wyrzuca latarki za setki złotych, gdy przestają działać, a tymczasem zazwyczaj wystarczy tylko wymienić w nich żarówkę.

W starych latarkach też warto od czasu do czasu wymieniać żarówki. Zdarza się, że z biegiem lat świecą coraz słabiej i zaczynają mrugać. Takie zmiany trudno wyłapać, bo postępują stopniowo. Zmniejszają jednak komfort pracy i dają coraz bardziej nikłe światło. Dopiero wymiana żarówki na nową sprawi, że latarka będzie znów świecić idealnie jasnym blaskiem.

W przypadku nowych latarek najłatwiejszym sposobem, by wymienić żarówkę, jest zakup takiej dedykowanej do konkretnego modelu. Często latarki i mocowane w nich źródła światła mają nietypowe kształty, więc może się okazać, że tylko markowa żarówka pasuje do latarki danego producenta. W przypadku starszych latarek warto kierować się oznaczeniami na przepalonej żarówce i szukać nowej wśród takich o identycznej mocy. Większość żarówek do latarki pasuje do gwintu E10. Występują one w wersji z kołnierzem i bez.

Na rynku dostępne są też energooszczędne żarówki LED. Przepalają się rzadziej niż tradycyjne, ale poza tym pasują do tych samych gwintów i wyglądają podobnie. Żarówki do latarek pasują też do innych małych lampek i światełek sygnałowych. Z tego powodu warto mieć zawsze zapas kilku sztuk. Tu dostępne są zarówno zestawy żarówek do latarek, jak i pojedyncze żarówki dobrane pod konkretne modele najpopularniejszych marek. Dostępne są też inne akcesoria do latarek, takie jak akumulatory czy uchwyty.

1 elementu

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. Żarówka do LS1040F Makita
    W magazynie

1 elementu

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka