Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Latarki ręczne

Produkty 29

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Na rynku jest sporo latarek, jednak nie każda nadaje się do wymagających prac budowlano-remontowych. Przede wszystkim latarka robocza powinna być solidna – może upaść z dużej wysokości lub zostać przygnieciona. Stąd popularna w modelach latarek ręcznych otulina z gumy czy innego tworzywa.

Aby dało się ją zawiesić choćby na gwoździu, dobra latarka powinna mieć uchwyt. Popularne są też takie z magnesem. Można je zamocować do metalowych drzwi czy listwy, by oświetlić miejsce robót.

Wybierając latarkę ręczną, warto zwracać uwagę na jej dostępne programy. Czasem na budowie przydaje się podłużna lampka z opcją mrugania do wydawania poleceń czy sygnalizacji. Standardowa latarka powinna mieć długi promień świetlny i dużą moc, dzięki której jasno oświetli wybrane miejsce w ciemności.

Latarki ręczne są nieodzowne w czasie prac hydraulicznych i w mechanice samochodowej. Jeśli naprawy wymagają częstego przemieszczania się czy działania na wysokościach, warto do zwykłej latarki dokupić też miniaturową. Przypomina ona wyglądem gruby mazak i zmieści się do kieszeni spodni.

Na koniec warto wspomnieć o zasilaniu latarki. Jeśli prace w ciemnościach prowadzone są od czasu do czasu, warto zdecydować się na zasilaną bateriami. Dodatkowy komplet baterii w aucie czy skrzynce z narzędziami zabezpieczyć na wypadek ich zużycia. Jeśli jednak latarka przydaje się kilka godzin dziennie, to lepiej wybrać akumulator. Baterie mogą nadawać się do wyrzucenia już po jednym czy dwóch dniach pracy, więc nie ma sensu inwestować wówczas w takie źródło światła. Nowością są latarki solarne przydatne w warunkach survivalowych.