Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Latarki czołowe

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Gdzie trzymać latarkę, gdy dłonie zajęte są pracą? Czasem można ją powiesić, ale nie zawsze są do tego odpowiednie warunki. Najlepszym rozwiązaniem będzie latarka czołowa. To zazwyczaj mocne źródło światła umieszczone na elastycznej taśmie mocowanej wokół czoła. Oświetla zawsze dokładnie przestrzeń bezpośrednio przed twarzą noszącego, więc jest wyjątkowo praktyczna.

Profesjonalne latarki czołowe mają też dodatkowy pas biegnący przez czubek głowy. Takie mocowanie daje pewność, że latarka nie zsunie się w czasie ruchu.

Latarki czołowe często mają dołączony akumulator. Dzięki temu można z nimi pracować przez kilka godzin bez przerwy, podczas gdy baterie mogłyby się w tym czasie zużyć. Takie źródło światła można nie tylko nosić na głowie, ale też trzymać w dłoni. Pełni więc jednocześnie funkcję latarki czołowej i zwykłej. Taśma podtrzymująca może być wówczas wykorzystana do zaczepienia latarki lub jako uchwyt ręczny.

Dostępne są tu latarki Elwis, KS Tools czy Festool. To producenci odpowiedzialni za wiele solidnych narzędzi, a więc wiedzący najlepiej, czego potrzebuje osoba zajmująca się majsterkowaniem zawodowo lub hobbystycznie. Latarki czołowe pochodzą ze świata górniczego i nie bez powodu są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie ciężka praca w ciemnościach wymaga użycia wielu narzędzi. W takich warunkach nie ma czasu na szukanie latarki, a od właściwego oświetlenia może zależeć życie lub bezpieczeństwo. Nie warto więc oszczędzać na tego rodzaju akcesorium.