Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Uchwyty wiertarskie

Produkty 1-32 z 116

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Do każdej wiertarki potrzebne jest wiertło z odpowiednią końcówką. Jego rodzaj zależeć będzie od uchwytu wiertarskiego w danym modelu. W każdym z nich w nieco inny sposób zaciskają się na wiertle szczęki zacisku. Odpowiednie dopasowanie jest ważne, bo dzięki niemu wiertło jest solidnie osadzone i nie będzie wypadać.

W większości nowoczesnych urządzeń występują uchwyty wiertarskie szybkozaciskowe czy też samozaciskowe. Występują one jednak w wielu odmianach zależnie od producenta i wielkości urządzenia, więc trudno dopasować uniwersalny uchwyt. Wiertarki mogą posiadać głowice SDS Plus czy Max, a wkrętarki – głowice sześciokątne. W starszych wiertarkach mogą występować jeszcze uchwyty wiertarskie odkręcane za pomocą klucza. Nie można więc mieć starej wiertarki i nie posiadać takiego klucza w odpowiednim rozmiarze.

Za pomocą uchwytu wiertarskiego można zamocować wiertło o średnicy do 25 mm. Dodatkowo przydatne będą akcesoria do uchwytów, takie jak tuleje, trzpienie czy adaptery. Pozwalają one np. na przejście z końcówki SDS Max na SDS Plus czy odwrotnie. Dzięki temu można wykorzystać dodatkowe wiertła. Ten dział jest pełen uchwytów do wiertarek takich marek jak Bosch, Festool czy Eurodima.

Innym rodzajem uchwytów wiertarskich, które również są dostępne w sklepie, są uchwyty antywibracyjne. Zwiększają one komfort użytkowania urządzeń takich jak szlifierki czy wiertarki. Przy wierceniach wymagających precyzji mogą nawet zadecydować o efekcie, bo bez nich drgania uniemożliwiłyby pracę.