Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Ostrzałki

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Nie ma nic bardziej irytującego, niż tępe ostrze, dlatego warto zadbać o kondycję swoich noży, dłut, czy pił. Ostrzałki, które posiadamy w ofercie, zadowolą posiadaczy wymienionych wcześniej narzędzi - i nie tylko. 

Ostrzałka do noży to narzędzie ścierne, służące do szlifowania i wykończenia ostrza. Oprócz zwykłego narzędzia tego typu istnieje też ostrzałka diamentowa, zapewniająca dokładniejsze i zdecydowanie łatwiejsze zaostrzenie, dla wymagających większej precyzji. Najskuteczniejsza i zarazem najdroższa jest profesjonalna ostrzałka do noży, często mocowana do blatu dla pełnej precyzji i stabilności pracy. 

Sercem każdej ostrzałki jest kamień szlifierski, i w zależności od przeznaczenia trzeba zwrócić uwagę na jego rodzaj. Generalnie wyróżniamy kamienie do aluminium, betonu, cegieł, drewna i tworzyw sztucznych. Oprócz użytku domowego ostrzałki przydadzą się w warsztatach – tu mamy jednak do czynienia z solidną maszynerią, będącą poważną inwestycją. To na przykład ostrzałka do noży strugarskich czy ostrzałka do frezów, przydatna do szybkiego i precyzyjnego ostrzenia wierteł. Zaś ostrzałka wolnoobrotowa to zaawansowane urządzenie do ostrzenia wszelkiego rodzaju metalowych narzędzi na sucho lub na mokro. 

Uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup takiego sprzętu jak ostrzałka wielofunkcyjna, która spełnia swoje zadanie zarówno jako ostrzałka do noży, jak i ostrzałka do dłut, nożyczek, wierteł czy hebli. W naszym asortymencie znajduje się też na przykład ostrzałka do pił tarczowych oraz ostrzałka do pił tarczowych widiowych.