Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Myjki ciśnieniowe

Produkty 28

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które przydaje się w każdym domu z tarasem czy ogrodem. To odpowiednik odkurzacza do terenów zewnętrznych. Najczęściej charakteryzuje się dużą mocą. W powszechnej opinii myjka ciśnieniowa sprawdza się do zabrudzeń bruku czy elewacji, których nie da się wyczyścić w inny sposób. Dlatego jest to sprzęt zarówno do użytku indywidualnego, jak i dla profesjonalnych ekip sprzątających. Dodatkowo można dokupić zestaw do udrażniania rur czy rynien myjką ciśnieniową.

W rankingach myjek ciśnieniowych najwyższe miejsca zazwyczaj zajmują urządzenia firmy Karcher. Ta niemiecka marka jest synonimem sprzętu do mycia pod ciśnieniem. Inni topowi producenci znani z rankingów myjek ciśnieniowych to Lavor czy Stihl. Solidną myjkę ciśnieniową tych marek można kupić w cenie do 500 czy do 600 zł. 

Droższe będą te wyposażone w dodatkowe funkcje, jak myjka ciśnieniowa z pompą ssącą, z pianownicą czy z funkcją zasysania wody. Więcej trzeba też zapłacić za wyjątkowo odporną myjkę ciśnieniową z mosiężną pompą. 

Najdroższe są przemysłowe myjki ciśnieniowe, którymi można myć duże powierzchnie jak parkingi czy hale. To urządzenia o największej mocy, Sprawdzają się również do kostki brukowej. W przypadku myjek ciśnieniowych do elewacji duże znaczenie ma długość węża i moc ciśnienia.

Jeśli myjka ma służyć do czyszczenia powierzchni tłustych czy silnie zabrudzonych, np. w pobliżu grilla i w garażu, najlepiej, by miała zbiornik na wodę i pojemnik na detergent. Gdy jednak chodzi o to, jaka myjka ciśnieniowa do samochodu, to można kupić mniejsze urządzenie o niewielkiej mocy, które będzie można wygodnie przenosić. Przy domu sprawdzają się klasyczne myjki ciśnieniowe do 500 zł marek takich jak Karcher, którymi da się szybko umyć rower, narzędzia czy taras. Lepiej natomiast unikać myjek ciśnieniowych z promocji w marketach. Takie urządzenia anonimowych producentów służące „do wszystkiego” często w rzeczywistości mają za małą moc, by się przydać dookoła domu, a ich naprawa czy zakup części mogą być niemożliwe. Lepiej szukać markowego sprzętu w profesjonalnych sklepach, gdzie można wygodnie porównać parametry i szukać dodatkowych funkcji dopasowanych do indywidualnych potrzeb, a także liczyć na gwarancję.