Znaczniki

Znaczniki traserskie to nic innego jak linijki służące do zaznaczania na drewnie miejsca nacięcia. Można nimi wyznaczać fragmenty płaskie bądź przestrzenne. Posiadają specjalne suwaki i miarki, dające dużą precyzję i stabilność. Dzięki temu da się dokładnie wyznaczyć linię i uzyskać idealnie równe cięcie. Najpopularniejsze są metalowe i drewniane znaczniki traserskie.

Używa się ich razem z miękkimi ołówkami stolarskimi, które również służą do trasowania. Alternatywnie można wykorzystać rysik traserski. Do różnych materiałów dokupić można też marker permanentny i pisak techniczny. Pozwoli to na uzyskanie kilku rodzajów stałych lub zmywalnych oznaczeń.

W warsztacie warto mieć też szablon traserski do blach czy tworzyw sztucznych. Klasyczne znaczniki stolarskie składają się z noża i liniałów. Każdy z tych elementów osobno można dokupić w tym dziale. Oferujemy również gotowe zestawy do trasowania drewna i innych materiałów. Dostępne są solidne znaczniki z hartowanym rylcem i ramieniem z podziałką.

Obecnie poza tradycyjnymi znacznikami można też znaleźć laserowe, a także poziomice laserowe, które można wykorzystać w podobny sposób. Do wyznaczania wysokości przycinanych elementów stolarskich warto mieć wysokościomierz traserski, który występuje też w wersji elektrycznej.

Profesjonalny warsztat nie może obyć się bez płyty traserskiej, na której można bezpiecznie dokonywać pomiarów znacznikiem, a następnie przycinać fragmenty. Płyta wykonana jest najczęściej z metalu i granitu.

1 elementu

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. Znacznik Stanley
    W magazynie

1 elementu

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka