KALKULATOR  RAT

Znaczniki

Znaczniki traserskie to nic innego jak linijki służące do zaznaczania na drewnie miejsca nacięcia. Można nimi wyznaczać fragmenty płaskie bądź przestrzenne. Posiadają specjalne suwaki i miarki, dające dużą precyzję i stabilność. Dzięki temu da się dokładnie wyznaczyć linię i uzyskać idealnie równe cięcie. Najpopularniejsze są metalowe i drewniane znaczniki traserskie.

Używa się ich razem z miękkimi ołówkami stolarskimi, które również służą do trasowania. Alternatywnie można wykorzystać rysik traserski. Do różnych materiałów dokupić można też marker permanentny i pisak techniczny. Pozwoli to na uzyskanie kilku rodzajów stałych lub zmywalnych oznaczeń.

W warsztacie warto mieć też szablon traserski do blach czy tworzyw sztucznych. Klasyczne znaczniki stolarskie składają się z noża i liniałów. Każdy z tych elementów osobno można dokupić w tym dziale. Oferujemy również gotowe zestawy do trasowania drewna i innych materiałów. Dostępne są solidne znaczniki z hartowanym rylcem i ramieniem z podziałką.

Obecnie poza tradycyjnymi znacznikami można też znaleźć laserowe, a także poziomice laserowe, które można wykorzystać w podobny sposób. Do wyznaczania wysokości przycinanych elementów stolarskich warto mieć wysokościomierz traserski, który występuje też w wersji elektrycznej.

Profesjonalny warsztat nie może obyć się bez płyty traserskiej, na której można bezpiecznie dokonywać pomiarów znacznikiem, a następnie przycinać fragmenty. Płyta wykonana jest najczęściej z metalu i granitu.

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Wkłady (4 szt) do znacznika PICA VISOR białe

  Wydłużony czas realizacji
 2. Wkłady (4 szt) do znacznika PICA VISOR niebieskie 991/41 PICA
  W magazynie
 3. Wkłady (4 szt) do znacznika PICA VISOR czerwone 991/40 PICA

  Wydłużony czas realizacji
 4. Woskowy znacznik przemysłowy "MULTI-USE" biały Pica VISOR 990/52 PICA
  W magazynie
 5. Woskowy znacznik przemysłowy "MULTI-USE" żółty Pica VISOR 990/44 PICA
  W magazynie
 6. Woskowy znacznik przemysłowy "MULTI-USE" niebieski Pica VISOR 990/41 PICA
  W magazynie
 7. Woskowy znacznik przemysłowy "MULTI-USE" czerwony 990/40 PICA

  Wydłużony czas realizacji
 8. Znacznik Stanley

  Wydłużony czas realizacji

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka