Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Znaczniki

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Znaczniki traserskie to nic innego jak linijki służące do zaznaczania na drewnie miejsca nacięcia. Można nimi wyznaczać fragmenty płaskie bądź przestrzenne. Posiadają specjalne suwaki i miarki, dające dużą precyzję i stabilność. Dzięki temu da się dokładnie wyznaczyć linię i uzyskać idealnie równe cięcie. Najpopularniejsze są metalowe i drewniane znaczniki traserskie.

Używa się ich razem z miękkimi ołówkami stolarskimi, które również służą do trasowania. Alternatywnie można wykorzystać rysik traserski. Do różnych materiałów dokupić można też marker permanentny i pisak techniczny. Pozwoli to na uzyskanie kilku rodzajów stałych lub zmywalnych oznaczeń.

W warsztacie warto mieć też szablon traserski do blach czy tworzyw sztucznych. Klasyczne znaczniki stolarskie składają się z noża i liniałów. Każdy z tych elementów osobno można dokupić w tym dziale. Oferujemy również gotowe zestawy do trasowania drewna i innych materiałów. Dostępne są solidne znaczniki z hartowanym rylcem i ramieniem z podziałką.

Obecnie poza tradycyjnymi znacznikami można też znaleźć laserowe, a także poziomice laserowe, które można wykorzystać w podobny sposób. Do wyznaczania wysokości przycinanych elementów stolarskich warto mieć wysokościomierz traserski, który występuje też w wersji elektrycznej.

Profesjonalny warsztat nie może obyć się bez płyty traserskiej, na której można bezpiecznie dokonywać pomiarów znacznikiem, a następnie przycinać fragmenty. Płyta wykonana jest najczęściej z metalu i granitu.