KALKULATOR  RAT

Grit

Nazwa firmy Grit w języku angielskim oznacza piasek, a konkretnie drobny żwir. Dokładnie to znaczenie mieli na myśli pierwsi właściciele przedsiębiorstwa. Fabryka Grit powstała w 1992 roku w Danii i zajęła się produkcją taśm ściernych oraz urządzeń przeznaczonych do szlifowania i polerowania metali. Doskonałe opinie i fachowa wiedza sprawiły, że niewielka firma szybko stała się częścią niemieckiego koncernu narzędziowego Fein.

Obecnie duńskie Grit zatrudnia kilkudziesięciu pracowników, jednak niebawem działalność ma zostać przeniesiona do zakładów Fein w Niemczech. Wchodząc w skład tego potentata, Grit zyskało możliwość szerszej dystrybucji swoich wyrobów. Dzięki temu serwis i naprawy gwarancyjne realizowane są na obszarze wielu krajów na całym świecie.

Produkty Grit - katalog i zastosowanie 

Przez lata działalności, firma Grit rozwijała się w swojej specjalizacji, osiągając w niej ogromną renomę i światową sławę. Szczególnie dobre opinie dotyczą szlifierek modułowych, przeznaczonych do obróbki metali szlachetnych. Ich konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie konfigurowanie urządzenia, dzięki czemu mogą pracować przy profilach, rurach, a także elementach płaskich. Promocja na poszczególne moduły umożliwia zakup urządzeń, które w rzeczywistości są niesłychanie uniwersalne i mogą wykonywać wiele zadań.

Poza kilkudziesięcioma modelami szlifierek w katalogu Grit znajduje się także prawie trzysta produktów związanych z ich wyposażeniem. Należą do nich wymienne taśmy szlifierskie czy szczotki. Logo Grit na tych wyrobach to najlepsza gwarancja ich wysokiej jakości.

Ze względu na specjalistyczne zastosowanie, narzędzia Grit trafiają przede wszystkim do przemysłu. Mogą stać się częścią wyposażenia zakładów szlifierskich i hal produkcyjnych do tworzenia wyrobów precyzyjnych.

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Stojak do maszyny z odciągiem pyłu Grit GIXBE

  Wydłużony czas realizacji
 2. Stojak do maszyny Grit GIXS

  Wydłużony czas realizacji
 3. Przystawka do gratowania Grit GIE

  Wydłużony czas realizacji
 4. Podstawa maszyny Grit GIBE

  Wydłużony czas realizacji
 5. Podstawa maszyny Grit GIB

  Wydłużony czas realizacji
 6. GI150 2H Szlifierka taśmowa z dwoma prędkościami Grit GI 150 2H

  Wydłużony czas realizacji
 7. GI150 Szlifierka taśmowa Grit GI 150

  Wydłużony czas realizacji
 8. GI752H Szlifierka taśmowa z dwoma prędkościami Grit GI 75 2H

  Wydłużony czas realizacji
 9. GI75 Szlifierka taśmowa Grit GI 75

  Wydłużony czas realizacji

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka