Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Grit

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Nazwa firmy Grit w języku angielskim oznacza piasek, a konkretnie drobny żwir. Dokładnie to znaczenie mieli na myśli pierwsi właściciele przedsiębiorstwa. Fabryka Grit powstała w 1992 roku w Danii i zajęła się produkcją taśm ściernych oraz urządzeń przeznaczonych do szlifowania i polerowania metali. Doskonałe opinie i fachowa wiedza sprawiły, że niewielka firma szybko stała się częścią niemieckiego koncernu narzędziowego Fein.

Obecnie duńskie Grit zatrudnia kilkudziesięciu pracowników, jednak niebawem działalność ma zostać przeniesiona do zakładów Fein w Niemczech. Wchodząc w skład tego potentata, Grit zyskało możliwość szerszej dystrybucji swoich wyrobów. Dzięki temu serwis i naprawy gwarancyjne realizowane są na obszarze wielu krajów na całym świecie.

Produkty Grit - katalog i zastosowanie 

Przez lata działalności, firma Grit rozwijała się w swojej specjalizacji, osiągając w niej ogromną renomę i światową sławę. Szczególnie dobre opinie dotyczą szlifierek modułowych, przeznaczonych do obróbki metali szlachetnych. Ich konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie konfigurowanie urządzenia, dzięki czemu mogą pracować przy profilach, rurach, a także elementach płaskich. Promocja na poszczególne moduły umożliwia zakup urządzeń, które w rzeczywistości są niesłychanie uniwersalne i mogą wykonywać wiele zadań.

Poza kilkudziesięcioma modelami szlifierek w katalogu Grit znajduje się także prawie trzysta produktów związanych z ich wyposażeniem. Należą do nich wymienne taśmy szlifierskie czy szczotki. Logo Grit na tych wyrobach to najlepsza gwarancja ich wysokiej jakości.

Ze względu na specjalistyczne zastosowanie, narzędzia Grit trafiają przede wszystkim do przemysłu. Mogą stać się częścią wyposażenia zakładów szlifierskich i hal produkcyjnych do tworzenia wyrobów precyzyjnych.