Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Aeratory

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Areator to urządzenie do napowietrzania gleby poprzez jej nakłuwanie. Przyda się szczególnie przy glebie zbitej, którą trudno uprawiać. Po zastosowaniu areatora będzie ona luźniejsza – lepiej przyjmie wodę i umożliwi swobodny rozwój roślinom.

Najprostsze w konstrukcji areatory ręczne może stosować każdy. Sprawdzają się jednak na niewielkich trawnikach (do ok. 100 mkw). Rodzajem takiego urządzenia jest areator obrotowy. Oparty na urządzeniach stosowanych w kultywacji od setek lat, obecny areator obrotowy niewiele się od nich różni poza zastosowaniem wygodnych uchwytów. To rodzaj ostrz zamontowanych na walcu, który znajduje się na końcu trzonka. Wystarczy prowadzić taki walec przed sobą, by spulchnić glebę.

W przypadku większego ogródka czy trawnika przydomowego lepszy będzie areator elektryczny. Na dużych powierzchniach warto wykorzystać areator spalinowy. Można go dowolnie przenosić, bo nie ogranicza go okablowanie, ale jest głośny i emituje spaliny. Poza tym takie urządzenia są z reguły najcięższe.

Areator można stosować samodzielnie lub uzupełnić jego działanie o wertykulator. Ten drugi ma podobne działanie, ale niszczy podziemne kłącza i korzenie. Jest więc idealny wiosną i jesienią, by przygotować glebę na sezon wegetacyjny. Areator można natomiast stosować w ciągu całego roku.

Najcięższym z takich urządzeń jest glebogryzarka, która służy do największych terenów i najtrudniejszych gleb. Można dokupić aerator do glebogryzarki, by uzyskać w ten sposób wielofunkcyjny sprzęt. Niezależnie od wybranego modelu, pewne jest jedno: warto mieć areator do trawnika przed nadchodzącym sezonem.