Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tarcze diamentowe

Produkty 1-32 z 447

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Jak wiadomo diament jest jednym z najtwardszych materiałów, dlatego stosuje się go do cięcia betonu czy metalu w formie tarczy diamentowej. To metalowy krążek, którego krawędzie pokryte są diamentowym pyłem dla lepszego cięcia. Przydaje się głównie na placach budowy i przy remontach, a poza tym w przemyśle.

Ci, którzy szlifierki używają parę razy do roku do cięcia różnych domowych materiałów, mogą zdecydować się na diamentową tarczę uniwersalną. Jeśli jednak maszyna jest na co dzień wykorzystywana w warsztacie do cięcia drewna czy do kładzenia glazury, to można znaleźć modele przeznaczone specjalnie do danego materiału. Poza tym tarczą diamentową do szlifowania można obrabiać też drewno, szkło, aluminium, a nawet asfalt.

Do glazury sprawdza się tarcza diamentowa o gładkich krawędziach, bo nie uszkodzić kruchego materiału. Tarczą z ząbkami ciąć można kamień czy miękki beton, a do cięcia najtwardszego betonu i cegieł przeznaczone są tzw. tarcze turbo. Popularne są tarcze diamentowe marek Bosch, Makita i Rubi. Lepiej unikać tych anonimowych producentów, bo trudniej się nimi tnie i są zazwyczaj do jednokrotnego użytku.

Najczęściej stosowane są tarcze diamentowe 230 mm i 125 mm. Te drugie służą częściej do cięcia gresu i kamienia, podczas gdy tarcze diamentowe 230 mm nadają się nawet do obróbki betonu zbrojonego.

Tańsze tarcze są właściwie jednorazowe; droższe można ostrzyć nawet do 20 razy. Przed zakupem trzeba sprawdzić średnicę otworu szlifierki i dopasować do niego średnicę tarczy.