Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zszywacze akumulatorowe

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Profesjonalne zszywacze, wykorzystywane przy różnego rodzaju pracach, posiadają zazwyczaj element je zasilający. W tym przypadku jest to akumulator. Podstawową i najważniejszą zaletą zszywaczy akumulatorowych jest ich brak ograniczenia kablem. Są one wyposażone w akumulator, który zasila całe urządzenie. Zszywacz akumulatorowy może być wygodnie używany we wszelkich pracach.

Jak działa zszywacz akumulatorowy

Zszywacz akumulatorowy, podobnie jak inne zszywacze przeznaczone do dłużej trwających prac, ma na celu trwałe łączenie ze sobą elementów wykonanych z takich samych lub różnych materiałów. Obsługa zszywacza akumulatorowego  jest z reguły łatwa, jednak wymaga uwagi i staranności. 

Zasada jego działania opiera się na ruchomym elektromagnesie, w który wyposażony jest mechanizm każdego zszywacza akumulatorowego. W zależności od jego modelu, wybijane zostają zszywki, sztyfty czy gwoździe i wbijane w wybrane elementy z dużą prędkością. Układ elektryczny, który posiada zszywacz akumulatorowy, zasilany jest właśnie przy pomocy akumulatora i odpowiada za wytworzenie siły wybijającej. Można ją regulować w zależności od materiału, z jakim się pracuje. Źródło zasilania zszywacza akumulatorowego jest bardzo wydajne. Urządzenie zazwyczaj działa w tempie wybijającym między 30, a 40 zszywkami na minutę. W zależności od rozmiarów, jakie posiada zszywacz akumulatorowy, czas jego działania na jednym, pełnym naładowaniu akumulatora jest różny.

W ofercie naszego sklepu posiadamy zszywacze akumulatorowe. Ich szeroka oferta pozwala na dobór urządzenia pod każde warunki pracy. Dokonując zakupu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wagę jaką ma zszywacz akumulatorowy. Trzeba uwzględnić swoje indywidualne możliwości i predyspozycje przy wyborze, ponieważ taki zszywacz akumulatorowy musimy dać radę wygodnie utrzymać podczas całej pracy. Używanie go nie powinno męczyć naszej ręki i doskwierać swoją wagą.

Zszywacz akumulatorowy - przeznaczenie

Nie ma tutaj zaleceń do jakiego rodzaju materiałów i czynności do jakich powinien być używany zszywacz akumulatorowy. Biorąc pod uwagę natomiast warunki naszej pracy, to z całą pewnością świetnie sprawdzi się on w pracach wokół budynków, gdzie często trudno zapewnić dostęp do stałego źródła prądu. Zszywacz akumulatorowy polecamy zdecydowanie używać podcza remontów i doraźnych pracach w ogrodzie.