Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Gwinciarki

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Gwintowanie to proces polegający na kształtowaniu gwintów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Gwinty powstają poprzez wykonanie na powierzchni wałka lub otworu wgłębień wzdłuż linii śrubowej. Tak powstałe gwinty pozwalają na przygotowanie zakończenia rur do nakręcenia na nie śrub. Gwinciarka nadaje się także podczas drobnych napraw kanalizacyjnych.

Na rynku dostępne są różne rodzaje gwinciarek. Od wygodnych, niedużych gwinciarek ręcznych elektrycznych i pneumatycznych, po gabarytowe gwinciarki elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne, które posiadają często stół teowy.

Gwinciarki muszą znaleźć się tam, gdzie istnieje choćby malutka potrzeba gwintowania większej ilości otworów. Gwinciarka zapewnia bardzo szybkie oraz niezwykle precyzyjne gwintowanie w różnych materiałach. Jeśli chcemy wykonać profesjonalny otwór, nie możemy opierać swojej pracy na sprzęcie kiepskiej jakości. Musimy określić, czy chcemy gwintować w pionie, czy może też w poziomie. Jeśli decydujemy się na gwinciarkę pneumatyczną, ważne jest, by określić potrzebny nam moment obrotowy oraz minimalny czas rozpędzania i hamowania urządzenia. Gwinciarka pneumatyczna to najlepszy możliwy wybór, jednak podczas jej zakupu trzeba liczyć się z wysokimi kosztami.

Kiedy wykonujemy otwory gwintowane sporadycznie, prawdopodobnie wystarczy nam gwinciarka ręczna elektryczna, która jest bardzo poręczna, można ją wszędzie ze sobą zabrać i użyć. W naszym sklepie internetowym oferujemy najlepsze rodzaje gwinciarek, jakie można spotkać na rynku.