Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Gąbki polerskie i futra polerskie

Produkty 1-32 z 69

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Właściciele aut często poświęcają dużo uwagi wyglądowi karoserii. Odpowiednie dbanie o lakier to sztuka, a do polerowania najlepiej sprawdzają się profesjonalne gąbki i futra polerskie. 

Do czego służy futro polerskie? Pozwala ono usunąć z powierzchni auta większe uszkodzenia i zmatowienia. Z kolei za pomocą gąbek polerskich można wykonać drobniejsze prace, jak nabłyszczanie karoserii i usuwanie zabrudzeń. Zależnie od zakresu wykonywanych prac, gąbka polerska będzie karbowana lub gładka. 

Zdając sobie z tego sprawę, można tak dobrać materiał, by rzeczywiście poprawić wygląd karoserii. Twardsze powłoki wymagają bardziej intensywnego polerowania i do tego właśnie służy futro polerskie, w przeciwieństwie do miękkiej gąbki.

Najlepiej mieć oba akcesoria. Wówczas można wstępnie poprawić powłokę futrem polerskim, a następnie zabezpieczyć powierzchnię lakieru preparatem rozprowadzonym na gąbce polerskiej. Z uwagi na chłonność jest ona idealna do takich prac.

Najczęściej można spotkać gąbki polerskie marek Festool i Makita. Te same marki zajmują się produkcją futer polerskich. Lepiej natomiast unikać tych z przypadkowych źródeł, bo mogą zniszczyć lakier. Poza tym szybko się zużyją. W przypadku futra polerskiego, to dobrej marki będzie jagnięce, podczas gdy kupione poza profesjonalnym sklepem, może nawet być wykonane z tworzywa sztucznego. Uzupełnieniem prac z gąbką i futrem będzie mleczko polerskie.