Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Koronki diamentowe

Produkty 1-32 z 134

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Koronka diamentowa to inaczej wiertło, którym można zrobić otwór w trudnych w obróbce materiałach. Taka otwornica charakteryzuje się niezwykłą twardością, przy jednoczesnej delikatności obchodzenia się z krawędziami delikatnych powierzchni. Dlatego to właśnie koronki diamentowe są często wybierane do glazury czy gresu. 

Niektórymi można wiercić także w betonie. Da się dobrać nawet model stworzony specjalnie z myślą o wyjątkowo trudnym w obróbce betonie zbrojonym czy komórkowym. Jeśli koronka diamentowa ma służyć do różnorodnych prac, można zdecydować się na nieco mniej precyzyjne, ale bardziej wszechstronne wiertło uniwersalne.

Konieczność wykonania otworu w płytkach pojawia się na każdym kroku remontu łazienki czy kuchni. Właśnie wtedy przydaje się takie wiertło. Jego jakość jest o tyle ważna, że spękanych płytek często nie da się naprawić, a właśnie tak może skończyć się korzystanie z niewłaściwych wierteł.

Największą wadą tanich koronek diamentowych kiepskiej jakości może być mniejsza warstwa pyłu diamentowego, a w efekcie jego szybsze ścieranie się. Dlatego lepiej wybierać solidniejsze produkty marek takich jak Bosch, Dedra czy Rubi. Ich średnica waha się zwykle od 5 do nawet 250 mm i zależy od planowanych prac. Pozwalają one wyjątkowo szybko i precyzyjnie zrobić otwór.

Szukając odpowiedniej koronki diamentowej do betonu czy gresu, warto sprawdzać możliwą głębokość wiercenia dla danego modelu. Ważny jest też rodzaj uchwytu. Przy większych pracach warto zaopatrzyć się w zestaw wierteł o kilku średnicach, by móc bez przeszkód kontynuować dowolne prace z każdym materiałem.