Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tarcze polerskie

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Polerowanie to różnorodne prace wykonywane w zakładach kamieniarskich czy warsztatach samochodowych. Narzędzia do polerowania z odpowiednimi tarczami polerskimi przydają się także w domu do odnowy mebli czy parkietów.

Poza tarczą polerską do szlifierki kątowej czy stołowe, przydadzą się też odpowiednie nakładki. Filc czy czysta wełna owcza to delikatne materiały, które pozwalają idealnie wygładzić element bez rys. Tarcze polerskie filcowe można wykorzystywać na sucho lub razem z pastami polerującymi dla jeszcze bardziej intensywnego efektu. Do nierównych powierzchni bardziej przydadzą się chłonne tarcze z gąbki.

Tarcze mogą być wykonane również z diamentu czy sizalu. Za pomocą sizalowych da się polerować nawet odporne metale jak mosiądz. Diamentowe sprawdzą się bardziej do polerowania kamienia. 

Filcowe tarcze można wykorzystać przy stali nierdzewnej, a bawełniane dodatkowo przy stali kwasoodpornej. Wiele z prezentowanych tu tarcz polerskich ma rzep dla wygodniejszego i pewniejszego montażu. Dzięki niemu w trakcie pracy tarcza nie ześlizgnie się ani nie zmieni położenia.

Najpopularniejszą średnicy tarczy polerskich do szlifierki kątowej i wiertarki to 125 mm. Razem z takim sprzętem warto od razu nabyć kilka tarcz o różnych grubościach ziarna plus tarczę polerską filcową, by móc w każdej chwili podjąć się dowolnych prac w swoim warsztacie. Również w przypadku szlifierek stołowych fabrycznie zamontowana tarcza w końcu się zużywa. Lepiej mieć pod ręką zapasową o odpowiedniej wielkości.