Satyniarki

Podczas prac szlifierskich i wykończeniowych przydatna może okazać się satyniarka. To urządzenie wykorzystywane jest w pracach warsztatowych, a także do gładzenia rur instalacyjnych. Satyniarki przeznaczone są do nadawania ostatecznej gładkości materiałom budowlanym. Dzięki temu wybrany element zyskuje nie tylko wygląd, ale także określone właściwości. 

 

Szlifierka satyniarka może być wykorzystywana do satynowania powierzchni, a także polerowania, szlifowania, matowienia albo czyszczenia. Satyniarka zda egzamin przy obróbce elementów drewnianych, metalowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. W zależności od rodzaju materiału, jaki poleruje satyniarka, przystawka może mieć różną gradację papieru. Do najpopularniejszych urządzeń należą satyniarka do drewna i stali.

 

Szlifierka satyniarka - jak wybrać?

Jeśli w naszym warsztacie potrzebna jest satyniarka, cena tego urządzenia nie powinna być głównym kryterium wyboru. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń elektrycznych, satyniarka do drewna i metalu powinna mieć moc dopasowaną do potrzeb. W tej grupie znajdują się profesjonalne urządzenia o mocy do 1400 Wat, co zapewnia wydajną pracę. W przypadku prac sporadycznych z mało uciążliwym materiałem wystarczy szlifierka satyniarka o mniejszej mocy.


Ważną cechą tego urządzenia jest także wielkość przystawki polerującej i możliwość jej wymiany. Jeśli większość prac szlifierskich w warsztacie będzie wykonywała właśnie satyniarka, przystawka powinna łatwo się ściągać. Dzięki temu można zmienić jej zastosowanie bez potrzeby wymiany narzędzia.

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Satyniarka i szlifierka taśmowa BSE 14-3 100 INOX Set 230/CEE 433454 Flex
  W magazynie
 2. Satyniarka BSE 14-3 100 Set 230/CEE 433438 Flex
  W magazynie
 3. Satyniarka BSE 14-3 100 230/CEE 433411 Flex
  W magazynie
 4. Satyniarka GSI 14 CE L-BOXX Professional Bosch 06018B1001
  W magazynie
 5. SE12-115 set Satyniarka 1200 W Metabo SE 12-115 set
  W magazynie

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka