Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Piły ręczne

Produkty 1-32 z 85

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Piła ręczna jest jednym z niezbędnych narzędzi podczas pracy na budowie. Nieważne, czy mamy styczność z dużymi konstrukcjami drewnianymi, czy pracujemy przy niewielkich projektach w domu lub na podwórku – piła ręczna zawsze musi być w pogotowiu. Najczęściej kojarzy się nam ona z cięciem drewna, jednak warto zauważyć, że ze względu na różne brzeszczoty, piłą ręczną można ciąć drewno, metale, stal, tworzywa sztuczne czy materiały drewnopochodne. Podczas wyboru piły ręcznej należy zwrócić szczególną uwagę na jej gabaryty, wielkość zębów czy typ.

Piła ręczna do drewna nie jest łatwym wyborem. Zdecydowanie się na konkretny rodzaj zależy do uchwytu, wielkości zębów tnących oraz od kształtu ostrza. W sklepach z narzędziami znajdziemy piły płatnice, piły grzbietnice, piły kłąbkowe oraz otwornice. Im piła ręczna do drewna ma mniej zębów, tym bardziej nadaje się ona do szybkiego cięcia. Z kolei mała liczba zębów sprawdza się lepiej podczas prac ciesielskich. Mniejsze zęby świetnie nadają się do prac wykończeniowych, podczas których trzeba być dokładnym, a najbardziej satysfakcjonuje dokładnie przycięta gładka powierzchnia.

Piła ręczna do gałęzi charakteryzuje się wygiętym kształtem, dzięki któremu często zwana jest „lisim ogonem”. Wygięte ostrze wspomaga komfort cięcia gałęzi, a wykonanie z hartowanej stali sprawia, że ostrze bardzo długo jest w stanie pracować na najwyższych obrotach. Piła ręczna do gałęzi ma odpowiednio zaprojektowane ułożenie zębów, dzięki któremu praca jest lekka i przyjemna.