Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Środki do czyszczenia

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Środki do czyszczenia przydają się w każdym warsztacie. Często naprawa zużytych mechanizmów czy renowacja pojazdów zaczyna się właśnie od  czyszczenia. Dopiero wtedy da się ocenić stopień zniszczeń. Przydatne będą takie środki do czyszczenia jak szampony i mydła, a także szmatki i gąbki.

Do czyszczenia samochodu przydają się środki w sprayu. Mogą one mieć właściwości nabłyszczające. Wewnątrz do tapicerki sprawdzają się osobne preparaty, które nadają się też do dywanów. Ich czyszczenie jest z nimi dużo prostsze. Dzięki nim da się uniknąć wizyty w profesjonalnym zakładzie pielęgnacji tapicerek.

Przy renowacji zabytkowych mebli sprawdzają się zarówno delikatne mydła, jak i bardziej profesjonalne środki pielęgnacyjne, jak pasty i mleczka. Dostępne są również środki do czyszczenia mosiądzu, srebra czy złota. W serwisach, w których naprawiane są pralki, wykorzystuje się również specjalne preparaty do usuwania z nich kamienia i osadu z brudu czy mydła.

Popularnym środkiem do czyszczenia są chusteczki nawilżane. Uniwersalne sprawdzą się do wszystkiego, ale można też znaleźć takie do pielęgnacji drewna, jak i specjalne chusteczki samochodowe.

Praca w otoczeniu smarów i olejów wymaga zastosowania silnych past BHP. Takie środki czyszczące w połączeniu z ciepłą wodą są w stanie rozpuścić uciążliwy brud. Do mniej poważnych zabrudzeń wystarczą standardowe mydła. Swój podręczny zestaw środków do czyszczenia warto uzupełnić o odpowiednio chłonne ręczniki i ścierki z naturalnych tworzyw. Do aut czy mebli można wybrać profesjonalne preparaty, które nie uszkodzą delikatnych powierzchni.