Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Maski lakiernicze

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Podczas lakierowania i malowania trzeba szczególnie chronić twarz i drogi oddechowe. Same opary chemiczne mogą podrażniać oczy i skórę, a wdychane z czasem doprowadzają nawet do uszkodzenia dróg oddechowych. Dlatego osoby zajmujące się profesjonalnie lakierowaniem powinny korzystać ze specjalnych masek lakierniczych.

Zależnie od rodzaju są to zazwyczaj maski półtwarzowe z okularami lub pełne maski. W zależności od wykonywanych prac, w wielu maskach możliwa jest wymiana filtrów gazów, oparów i pyłu lub zastosowanie filtrów wielofunkcyjnych. W ten sposób można uzyskać pełną ochronę dróg oddechowych. Podobne akcesoria wykorzystuje się również w rolnictwie i sadownictwie podczas oprysków.

Warto przy zakupie zwracać uwagę na ciężar takiej maski do malowania czy lakierowania. Jednocześnie powinna ona być kompletna i szczelna, tak by przez miejsca wokół uszczelek nie przedostawały się trujące opary. Ważne jest dobre dopasowanie na całej powierzchni głowy. Rozmiar maski można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Wpływa on nie tylko na komfort, ale i na pole widzenia, które mimo zabudowanych okularów powinno być duże dla bezpiecznego kontynuowania prac.

W awaryjnych sytuacjach można używać półmaski kształtowej z filtrem. Jeśli prace mają być kontynuowane dłużej, warto mieć maskę wielokrotnego użytku z kompletem filtrów. Ceny różnych masek dla lakiernika, jak i specyfikację poszczególnych modeli masek do malowania można wygodnie porównać w sklepie. Ten element to podstawowe wyposażenie warsztatu czy ekip remontowych.