Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki taśmowe

Produkty 1-32 z 51

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Polerowanie i szlifowanie to zadania powszechnie wykonywane w zakładach produkcyjnych. Szlifierka taśmowa stacjonarna i ręczna należą do narzędzi, które powszechnie wykorzystywane są do tych prac. Przeznaczone są głównie do obróbki elementów drewnianych i drewnopodobnych. Wyposażona w odpowiednie ścierniwo, może służyć jako szlifierka taśmowa do noży od kosiarki lub innych drobnych elementów metalowych.

 

Szlifierka taśmowa stacjonarna, ręczna i ruchoma

Urządzenia z tej grupy należą do bardzo funkcjonalnych, dlatego dostępne są w wielu wariantach. Do najpopularniejszych należy ręczna szlifierka taśmowa do drewna. Tego typu urządzenia sprawdzają się podczas polerowania dużych powierzchni, takich jak blaty czy fronty meblowe. Ręczna szlifierka taśmowa do drewna może być wyposażona w materiał ścierny o różnej szerokości. Wpływa to na wydajność pracy tego urządzenia.

 

Innym wariantem jest szlifierka taśmowa stacjonarna, umożliwiająca pracę na kole kontaktowym. Takie urządzenia można ustawić w warsztacie produkcyjnym, gdzie przydadzą się do precyzyjnych prac polerskich. Może być stosowana jako szlifierka taśmowa do noży lub innych narzędzi. Sprawdzi się w fabrykach do dopasowania części do konstrukcji maszyn. W odróżnieniu od szlifierki taśmowej własnej roboty, w tej grupie znajdują się urządzenia zapewniające bezpieczeństwo operatorowi. Pamiętaj, że samoróbka może wyrządzić więcej krzywd niż pożytku. 


Ciekawym rozwiązaniem jest szlifierka taśmowa do metalu w wersji ruchomej. Składa się na nią cały zestaw szlifierski wykonany w formie wózka. Dzięki temu może być stosowana jako szlifierka taśmowa do rur instalacyjnych. Będzie przydatna także w warsztatach produkcyjnych do polerowania elementów ułożonych na posadzce.