Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy tarczowe

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Frezy tarczowe pozwalają na bardziej zaawansowaną obróbkę drewna niż zwykłe piły i przecinarki. Dzięki frezarce z odpowiednią tarczą tego typu można kształtować powierzchnię i robić w niej dowolne żłobienia. Im więcej dobrej jakości frezów, tym większe pole manewru, jeśli chodzi o zakres wykonywanych prac związanych z drewnem.

W tym dziale znaleźć można markowe frezy Bosch i Festool. Są one trwałe i odporne na pękanie czy przegrzewanie się. Najczęściej dobre frezy są wykonane ze stali szybkotnącej, która dodatkowo długo pozostaje odpowiednio ostra. Na profesjonalnych frezach można znaleźć oznaczenie dotyczące ostrości, dzięki któremu da się lepiej dopasować ją do materiału.

Frezy tarczowe mogą mieć ostrza proste, skośne lub piłkowe. Poza drewnem część frezów tarczowych można wykorzystać też do przecinania metalu. Frez do rowków przydaje się zarówno do pracy z małymi częściami metalowymi, jak i do wytwarzania dużych elementów. Tu można kupić również popularne i znane z niezawodności frezy tarczowej trzystronne piłkowe, a także frezy krążkowe do wpustów i frezy do kołków.

Ciekawostką mogą być frezy do płyt gipsowo-kartonowych Festool z trzpieniem i frezy do zapłetwiania drewnianych, klejonych materiałów.

Frezy dwupromieniowe pozwalają efektownie wykańczać drewniane krawędzie. Istnieją też specjalne frezy do uchwytów. Pokazuje to, jak bardzo specjalistyczne mogą być różne rodzaje frezów. Lepiej brać to pod uwagę podczas dokonywania zakupów. Dodatkowo warto mieć noże wymienne do frezów.