Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Brzeszczoty

Produkty 1-32 z 600

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Pod pojęciem brzeszczotu występuje kilka różnych narzędzi. Pierwsze to tradycyjne długie, metalowe ostrze z ząbkami, które mocuje się w uchwycie piły ręcznej. Może to być brzeszczot do piły taśmowej, jedno- lub dwuręcznej. Przydatny na każdej budowie i przy majsterkowaniu.

Istnieją też brzeszczoty do stołowych narzędzi tnących. Te również wykorzystuje się głównie do cięcia desek czy podobnych elementów. Wśród nich znajduje się najcieńszy brzeszczot włosowy. To część wymienna, więc obok swojego urządzenia stołowego warto mieć zapas kilku takich brzeszczotów.

Zupełnie inaczej wyglądają brzeszczoty segmentowe, służące do uzupełniania narzędzi takich, jak multiszlifierki. Brzeszczot segmentowy zazwyczaj ma formę części okręgu, mocowanego na takiej samej zasadzie, jak tarcze do szlifierki. Może służyć do cięcia płyt, stali czy szkła. Tu jakość ma ogromne znaczenie, dlatego przede wszystkim liczy się solidny producent. Do czołowych należą Bosch czy StarLock.

Poszukując brzeszczotu do ceramiki, można wybierać z różnego rodzaju narzędzi. Mogą one być dostawiane zarówno do nowoczesnej laubzegi, jak i multiszlifierki. Będą się od siebie znacznie różniły formą, ale mają taką samą funkcję. Z kolei brzeszczoty do paneli można znaleźć raczej wśród ręcznych obrabiarek. 

Brzeszczot do paneli wyróżnia się budową i materiałem wykonania. Nazywany jest również laminatorem, bo poza panelami z drewna, można nim przeciąć również laminaty. W razie braku odpowiedniej ilości danych o planowanych pracach najbezpieczniej będzie kupić model uniwersalny, który posłuży jednocześnie do drewna i niektórych innych miękkich materiałów.