Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Rozdrabniarki do gałęzi

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Na działkach i innych porośniętych roślinnością terenach dzięki rozdrabniarce do gałęzi można pozbyć się zalegających konarów. Zmielone zajmują mniej miejsca, a nawet mogą stać się pożyteczne. Można takie drzewne resztki podłożyć pod krzewy lub kompostować. Ci, którzy mają mały teren lub bardzo rzadko wykonują takie prace, mogą skorzystać z wypożyczalni rozdrabniarek do gałęzi. Jednak już osoby, dla których prace leśne czy ogrodowe to codzienność, najczęściej mają własne urządzenie.

Na małych terenach dobrze sprawdzają się elektryczne rozdrabniarki do mniejszych gałęzi. Im poważniejsze prace, tym bardziej przydaje się się solidna spalinowa rozdrabniarka, która radzi sobie nawet z grubszymi fragmentami drzew i krzewów.

Na rynku istnieją zarówno budżetowe rozdrabniarki marek takich jak Verto, jak i nieco droższe NAC czy Hecht. Najdroższe rozdrabniarki elektryczne typu Bosch AXT 25 TC dużą moc łączą z kompaktowymi rozmiarami i cichym silnikiem. Takie urządzenia można wygodnie przechowywać w schowku czy garażu.

Przy dużych ogrodach warto szukać rozdrabniarki na kółkach, którą będzie można wygodnie transportować. Maksymalną średnicę rozdrabnianych gałęzi można dopasować do swoich potrzeb; w przypadku większości urządzeń waha się ona od 3 do 8 cm średnicy gałęzi. 

To idealne narzędzie dla każdego, kto lubi do maksimum wykorzystywać to, co pozostało po pracach ogrodowych. Poza wymienionymi już zastosowaniami rozdrobnione drewno może posłużyć do wysypywania ścieżek i jako podkład do kwiatów takich jak storczyki.