Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy walcowe

Produkty 1-32 z 48

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Za pomocą frezów walcowych można zdzierać powłoki, wygładzać powierzchnie i zmniejszać ich objętość. Frezy walcowe mają specjalne nacięcia umieszczone na bocznej powierzchni i służą do pracy bocznej. Wykonane są zazwyczaj ze stali szybkotnącej i podobnie twardych materiałów. Frezy walcowe umieszcza się na trzpieniu.

Ilość ostrzy na frezie walcowym pozwala kontrolować efekt prac. Drobne, gęsto rozmieszczone ostrza pozwalają uzyskać precyzyjny efekt. Większe i szerzej rozstawione służą do obróbki zgrubnej. Przydają się do prac z metalem, drewnem i plastikiem. Niektóre frezy walcowe pozwalają nawet na obróbkę pewnych rodzajów kamienia.

Również frez walcowo-czołowy można zaliczyć do tej kategorii. Poza nacięciami na boku ma on też ostrza na czole. Dzięki temu można nim zarówno wiercić otwory, jak i wygładzać czy obrabiać powierzchnie. Możliwość obrabiania powierzchni w pionie i w poziomie jednocześnie sprawia, że jest to jeden z najchętniej wykorzystywanych rodzajów frezów. Nadaje się do obróbki drewna, metalu i innych materiałów. Służy do prac wymagających precyzji, a przy tym pozwala zaoszczędzić czas, wykonując zadanie na dwóch powierzchniach za jednym razem.

Elementy takie jak frezy walcowe wykonuje wiele różnych krajowych i zagranicznych firm. To pozwala dopasować coś niezależnie od posiadanego budżetu. Nie trzeba też kupować frezu pod konkretny model urządzenia. Wystarczy tylko pamiętać o rodzaju mocowania frezu walcowego.