Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Suwmiarki

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Podczas wykonywania wielu prac naprawczych niezbędne jest dokonywanie dokładnych pomiarów. Warto więc wyposażyć się w narzędzia, które mogą nam to ułatwić. Jednym z tych, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie, jest suwmiarka. Dzięki niej możemy dokonywać dokładnych pomiarów zarówno małych elementów, jak i otworów.

Najpopularniejszym rodzajem tego narzędzia jest suwmiarka noniuszowa. Wyposażona jest w prowadnicę i przesuwny suwak, na którym znajduje się noniusz, czyli dodatkowa, pomocnicza podziałka, dzięki której możliwe jest dokładniejsze dokonanie pomiaru. Większość narzędzi tego typu wykonanych jest ze stali, choć obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest suwmiarka plastikowa. Ze względu na swoją lekkość, znacząco ułatwia dokonywanie pomiarów, jest jednocześnie równie dokładna, co inne suwmiarki. Osoby, które chcą mieć pewność prawidłowości pomiaru, mogą zdecydować się na narzędzie elektryczne.

Warto wspomnieć o tym, że suwmiarki dostępne są w wielu różnych rodzajach, dzięki czemu możemy dopasować narzędzie do typu wykonywanych pomiarów. Przykładem może być suwmiarka modułowa, która wykorzystywana jest do pomiaru kół zębatych. 

Jeśli w swojej pracy często musisz dokonywać dokładnych pomiarów, warto zadbać o to, by w skrzynce narzędziowej znalazła się dobra suwmiarka. Cena tego praktycznego narzędzia w naszym sklepie nie jest wysoka, gwarantujemy również duży wybór suwmiarek różnego typu. Z pewnością znajdziesz więc sprzęt idealnie dopasowany do twoich potrzeb i specyfiki pracy.