Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Maski przeciwpyłowe

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Obecnie temat masek przeciwpyłowych na fali zainteresowania smogiem staje się coraz popularniejszy. Już nie tylko zawodowcy, ale i zwykli mieszkańcy miast kupują takie maseczki przeciwpyłowe wielokrotnego lub jednorazowego użytku. Podstawowe warianty można kupić już za kilka złotych, jednak prawdziwą ochronę dają bardziej zaawansowane modele.

Niewiele droższe są półmaski przeciwpyłowe z filtrem, na którym osadzają się zanieczyszczenia i kurz. To podstawowy rodzaj zabezpieczenia w przypadku pracy w trudnych warunkach, za jakie można uznać długotrwałe roboty drogowe czy wyburzeniowe. Szczególną ostrożność warto zachować właśnie w starych obiektach, gdzie mogą znajdować się niezabezpieczone szyby kominowe czy elementy z eternitu. Odpowiednia maska może wówczas zabezpieczyć przed pylicą i innymi poważnymi chorobami.

Obok półmaski przeciwpyłowej wśród podstawowych modeli warto wymienić też półmaskę kształtową i maseczki z filtrem. Do bardziej zaawansowanych prac przydadzą się maski przeciwpyłowe pełnotwarzowe. Mogą one zabezpieczać zarówno drogi oddechowe, jak i oczy przed pyłem i substancjami żrącymi czy toksycznymi. Niektóre maski przeciwpyłowe można stosować wielokrotnie. Wystarczy wymieniać w nich specjalne wkłady. Filtry zatrzymują zanieczyszczenia. Gdy ich wydajność spada i są już zatkane, można je wymienić na nowe i znów cieszyć się pełną ochroną przed kurzem czy pyłem. Najbezpieczniej będzie kupować maski w specjalistycznym sklepie, bo tylko takie zapewniają prawidłową ochronę.