Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Wertykulatory

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wertykulatory pozwalają w prosty sposób zadbać o jakość gleby i poprawić gęstość wzrastającej trawy. W zależności od rodzaju może to być bardzo proste i tanie, lub zaawansowane, profesjonalne urządzenie. Spulchnia ono glebę i wyrywa z niej mech czy drobne chwasty. Wiosną może poprawić strukturę gleby przed sezonem, a w ciągu roku - ulepszyć wygląd trawnika.

Wertykulatory ręczne służą do uprawy małych przydomowych ogródków i działek. Na powierzchni do 50-100 mkw z łatwością poradzą sobie ze spulchnieniem gleby. Na większych obszarach obsługiwanie takiego wertykulatora byłoby jednak zbyt trudna. Plusem wertykulatorów ręcznych jest niska cena.

Wertykulator elektryczny nadaje się do trawników o powierzchni ok. 500 m. Muszą one jednak być umiejscowione w pobliżu domu, bo urządzenie działa na kablu. Do takich zastosowań jest odpowiednie, bo pracuje cicho i nie emituje spalin. Cena wertykulatora elektrycznego to zwykle ok. 300 – 500 zł.

Najdroższy, ale i najbardziej wydajny jest wertykulator spalinowy, służący do kultywacji pól czy trawników o powierzchni nawet kilku tysięcy mkw. Z uwagi na emitowany hałas sprawdza się raczej z dala od domu, a do jego obsługi potrzeba już nieco krzepy. Tymczasem ręczny może obsługiwać każdy. Jaki wertykulator kupić? To powinno zależeć głównie od posiadanej powierzchni gruntu.

Bardzo podobne do wertykulatorów są areatory. Te służą głównie do napowietrzania gleby, więc mogą być używane częściej niż wertykulatory, które mogą niszczyć podczas zbyt często ponawianej pracy kłącza i siewki nie tylko chwastów.