Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Łączniki

Produkty 25

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Łączniki do drewna to niewielkie elementy, które pozwalają dokonać szybkich napraw. Ukruszona noga od kwietnika czy złamana półka nie będą już problemem. Za pomocą tych elementów łączeniowych da się też sprawnie wznosić konstrukcje. Nie trzeba osobno wykrawać metalowych części, ani planować skomplikowanych mocowań, gdy można zastosować taki gotowy łącznik.

Łączniki występują w różnych rozmiarach i kształtach. Warto mieć w warsztacie zawsze kilka sztuk, by móc dopasować je do aktualnie prowadzonych prac. Najpopularniejszy jest kątownik, który pozwala łączyć elementy w dwóch płaszczyznach. Dostępne są również bardziej specjalistyczne rodzaje łączników, jak np. gotowe elementy do mocowania huśtawek czy profili aluminiowych. Specjalne części służą do zbijania szaf. Dostępne są też kompletne zestawy najpopularniejszych łączników konstrukcyjnych: sworzni, kotw i półskorup.

W ciesielstwie stosuje się specjalne łączniki drewniane, które pozwalają spiąć rozchodzące się czy pęknięte drewno. Przydają się one również na budowie, gdy trzeba solidnie zamocować drewniane belki. Zarówno łączniki drewniane, jak i metalowe to ważne elementy budowlane. Mimo niewielkiego rozmiaru podtrzymują czasem całą konstrukcję. Dlatego istotna jest ich jakość i materiał, z jakiego zostały wykonane. Posiadane w domu stare łączniki do belek czy profili warto wymieniać na nowe, aby mieć pewność co do ich jakości. Tu można zapoznać się z różnymi modelami i ich specyfikacją, a następnie wygodnie złożyć zamówienie.