Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Noże do kosiarek

Produkty 28

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Nóż do kosiarek to element, od którego zależy skuteczność całego urządzenia. Właśnie za pomocą obracających się noży w większości kosiarek czy podkaszarek ścinana jest trawa. Złej jakości noże mogą się stępić. Zdarza się też, że w tryb mechanizmu dostaje się kamień i niszczy nóż. W obu przypadkach trzeba wymieniać noże do kosiarek na nowe.

Ponieważ nóż zawsze może się stępić, warto dokupić od razu z zakupem maszyny do koszenia trawy również zapasowy nóż do kosiarki Makita czy NAC. Zazwyczaj przy awariach kosiarki winien jest właśnie ten element, a jest on niedrogi w porównaniu do ceny całego sprzętu koszącego.

Można dokupić oryginalny nóż do kosiarki elektrycznej czy spalinowej odpowiedniej marki, np. Hecht, Husqvarna czy NAC. Jeśli model jest mniej popularny, da się też dokupić nóż uniwersalny do kosiarki. Warto jednak dobierać modele dość znanych marek, bo czasem trudno się zorientować, jak założyć nóż do kosiarki spalinowej, gdy pochodzi on od całkowicie nieznanego producenta, a w sieci nie ma na ten temat instrukcji.

Tu znaleźć można podstawowy nóż do kosiarki spalinowej 30 cm i 32 cm, a także akcesoria z dodatkowymi funkcjami. Nóż do kosiarki mulczujący ma kilka ząbków, które wbija lekko w ziemię podczas koszenia trawy. W ten sposób gleba zostaje przy okazji spulchniona.

Zazwyczaj w przypadku uniwersalnych noży do kosiarek elektrycznych czy spalinowych wystarczy dopasować do swojego modelu średnicę otworu mocującego. W niektórych modelach otwór wewnętrzny noża koszącego da się dopasować do średnicy śruby za pomocą specjalnych nakrętek.