Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tarcze tnące

Produkty 1-32 z 982

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Znane z pił stołowych okręgi z ząbkowanymi krawędziami to właśnie tarcze tnące. Trudno o skuteczniejsze narzędzie do przecinania drewna. Daje ono równe cięcie i jest nieocenione w każdym warsztacie.

Można też skorzystać z mocy tarczy tnącej podczas korzystania z innego urządzenia. Przykładowo tarcza tnąca do wiertarki zamienia to zwykłe narzędzie w podręczną piłę. Taka tarcza będzie miała ostre ząbki i owalny kształt, a wielkość dostosowaną do modelu wiertarki.Na podobnej zasadzie działają tarcze tnące do szlifierek. 

A co w ogrodzie? Na rynku istnieją tarcze tnące do rębaka, czyli rozdrabniarki gałęzi. Również do kosy spalinowej można dokupić obok zwykłych noży także specjalne tarcze. Umożliwiają one poza podkaszaniem trawy również uporanie się z gałęziami. Zazwyczaj można w sklepach wybierać spośród uniwersalnych zamienników i oryginalnych produktów, jak np. tarcza tnąca do kosy spalinowej Stihl.

Zazwyczaj tarcze tnące do drewna posiadają charakterystyczne ząbki na krawędziach. Jeśli tarcza ma służyć do cięcia metalu, warto wybrać gładką. Im większe ząbki tarczy, tym lepiej sprawdza się do miękkiego drewna. Małe, gęste ząbki sprawdzają się do bardziej precyzyjnych prac. Takie cięcie wymaga jednak więcej czasu.

Zależnie od tego, czy tarcza tnąca do drewna ma posłużyć do uzupełnienia miniszlifierki, czy do solidnej wiertarki, będzie ona miała inną średnicę. Razem z wielkością otworu mocującego i grubością tarczy dane o średnicy będą zaznaczone na opakowaniu.