Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Imadła

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Imadło to narzędzie, o którym rzadko się słyszy, choć jest bardzo ważnym elementem wyposażenia warsztatu. Jeśli majsterkujesz lub zawodowo zajmujesz się stolarką, nie powinieneś zaniedbywać tematu tego urządzenia.

Podstawowym elementem roboczym imadła są szczęki. Mają one różne wielkości i kształty, w zależności od tego, do jakiej pracy są wykorzystywane. Opcjonalnie w imadle może być obrotowa podstawa, ułatwiająca użytkowanie.

Podstawowe rodzaje imadła to imadło stolarskie oraz imadło ślusarskie. Imadło stolarskie najczęściej posiada miękkie, specjalnie wykończone szczęki, które podczas mocnego uchwytu nie zniszczą drewna. Imadło ślusarskie służy głównie do unieruchamiania metalowych czy stalowych przedmiotów. Wyposażone jest w twarde szczęki, które gwarantują idealny uścisk. W warsztacie stolarskim nie powinno się używać imadła ślusarskiego, ponieważ ma niedostosowane do drewna szczęki, które mogłyby przyczynić się do zniszczenia materiału.

Imadło kowalskie jest większym odpowiednikiem imadła ślusarskiego. Imadło kowalskie jest dużo cięższe, a kowadło, w które jest wyposażonego, zajmuje sporo miejsca. Imadło precyzyjne może być jednocześnie imadłem kowalskim, ślusarskim czy stolarskim. Elementem, który zadecydował o wydzieleniu tego rodzaju imadła, jest zamontowane dodatkowo szkło powiększające ułatwiające pracę przy małych elementach.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można również:

  • imadło do rur
  • imadło spawalnicze

Wszystkie produkty z naszej ofert wykonane są z wysokiej jakości materiałów, przez co gwarantują szybką i komfortową pracę.