Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Worki do odkurzaczy przemysłowych

Produkty 1-32 z 82

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Teoretycznie przeznaczone do hal i sklepów, odkurzacze przemysłowe szybko przekonały do siebie również właścicieli domów. Okazało się, że z ich pomocą sprzątanie jest szybkie i efektywne. Przemysłowa jakość podzespołów przekłada się na niezawodną obudowę, dużą siłę ssącą i imponującą pojemność takich odkurzaczy.

Przemysłowe odkurzacze występują w wersji z workiem lub bez niego. Oba rozwiązania mają swoje plusy, ale przy czyszczeniu mocno zakurzonych powierzchni, lepiej korzystać z odkurzacza z workiem, by kurz był bezpiecznie zamknięty. Później wystarczy wyrzucić worek po napełnieniu.

Plusem worków do przemysłowych odkurzaczy jest duża pojemność. W przeciwieństwie do zwykłego odkurzacza domowego, który czasem trzeba opróżniać po kilku sprzątaniach, przemysłowy może starczać na długo bez wymiany worka. Odkurzacze przemysłowe mają zbiorniki o wielkości nawet 50 l i więcej, a worek do odkurzacza 30 l to standardowa wielkość.

Najpopularniejsi producenci takich części to Makita, Protool czy Festool. Warto sprawdzić oznaczenia na posiadanych już workach do odkurzacza i szukać tego samego rodzaju w sklepie. 

Można też wpisać w wyszukiwarkę nazwę swojego odkurzacza i w ten sposób wyszukać worki, które da się zastosować w konkretnym modelu. Jeśli odkurzacz jest rzadki i nie wiadomo, które worki się sprawdzą, warto przynajmniej wiedzieć, jaką mają pojemność. Worki do odkurzacza przemysłowego 30 czy 50 l będzie łatwo dopasować do sprzętu, w którym były wcześniej zamocowane te o podobnej wielkości.