Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zszywacze tapicerskie

1 element

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Jak nazwa wskazuje, zszywacz tapicerski, służy przede wszystkim w pracach tapicerskich, ale nie tylko. Przeznaczenie takiego zszywacza tapicerskiego jest znacznie szersze. Zszywacz tapicerski wykorzystuje się także w mocowaniu różnego przeznaczenia foliach, paroizolacji, dachówek bitumicznych, oblicówek drewnianych, a nawet listw przypodłogowych. Taker tapicerski jest niezwykle poręczny i łatwy w obsłudze. W zależności od przeznaczenia pistolet tapicerski można dobrać pod własne, indywidualne potrzeby. Nasza oferta posiada szeroki wachlarz zszywaczy tapicerskich. Coś dla siebie znajdzie zarówno majsterkowicz, do domowych czynności, jak i osoba wykonująca zaawansowane czynności.

Jak działa pistolet tapicerski?

Zszywacz tapicerski pozwana na trwałe łączenie ze sobą dwóch a czasem i większej ilości elementów. Wszystko zależy od ich grubości. Ich materiał nie jest z góry ustalony, ale zszywacze tapicerskie najlepiej sprawdzą się przy: tkaninach, papierze, tekturze, skórze, drewna. Praca z takerem tapicerskim jest bardzo intuicyjna i zazwyczaj łatwa. Wbudowany w pistolet tapicerski ruchomy elektromagnes wybija zszywki z pewną prędkością, za którą odpowiada generowana siła wybicia. W zależności od modelu za siłę tę odpowiada użyta siła ludzka lub układ elektryczny. W tym drugim przypadku niezbędne jest źródło prądu, który zasili pistolet tapicerski. Taki mechanizm zszywaczy tapicerskich pozwala trwałe łączyć ze sobą elementy przy pomocy zszywek lub sztyftów. Taker tapicerski pozwala osiągnąć niezwykle szybkie tempo pracy przy bardzo zadowalających rezultatach. Efekt końcowy jest estetyczny i nie rzuca się w oczy.


Przed zakupem warto zastanowić się do jakiego rodzaju prac będzie służyć pistolet tapicerski. Jeżeli jednym z elementów łączących będzie drewno lepiej sprawdzi się zszywacz tapicerski na sztyfty. Są to gwoździe pozbawione łebków i pozwolą na o wiele trwalsze łączenie. Podczas pracy, w której wykorzystywany jest pistolet tapicerski trzeba działać ostrożnie. Siła wybijania zszywaczy może okazać się niebezpieczna dla osób nieuprawnionych. Zalecamy, aby zszywacze tapicerskie używane były tylko przez osoby dorosłe.