Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki oscylacyjne

Produkty 1-32 z 64

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Szlifierki oscylacyjne

W niemal każdym warsztacie stolarskim znajduje się szlifierka oscylacyjna. Opinie na temat tego urządzenia podkreślają jej uniwersalne zastosowanie. Maszyny wykorzystywane są głównie jako szlifierka oscylacyjna do drewna lub wyrobów drewnopochodnych, co sprawdza się także w warsztatach majsterkowiczów. Szlifierki wyposażone są w stopy, które poruszają się naprzemiennie do przodu i do tyłu. Drgania o dużej częstotliwości i w niewielkim zakresie sprawiają, że szlifierka oscylacyjna do drewna jest bardzo skuteczna i wydajna. 

 

Często w zestawie do urządzenia można znaleźć różne kształty stopy, w jaką może być wyposażona szlifierka oscylacyjna. Opinie majsterkowiczów pochlebnie oceniają możliwość wymiany i dopasowania urządzenia do wykonywanej pracy. Jeśli chodzi o zasilanie, w domowych warsztatach sprawdzają się urządzenia zasilane prądem elektrycznym. Tymczasem w profesjonalnych zakładach często stosowana jest szlifierka oscylacyjna na powietrze. Wielu specjalistów na forum wypowiada się na temat tych szlifierek w bardzo pozytywny sposób. 

 

Jaka szlifierka oscylacyjna będzie najlepsza?

Szlifierki należą do bardzo popularnych i uniwersalnych urządzeń, co wpływa na ich spory wybór. Pojawia się zatem pytanie jaka szlifierka oscylacyjna będzie najlepsza? Wybierając szlifierkę oscylacyjną do drewna warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i dopasować ją do charakteru wykonywanych prac. Spore znaczenie ma kształt stopy i możliwość jej wymiany, co może jeszcze poprawić funkcjonalność urządzenia. Ważnym czynnikiem są także akcesoria, takie jak dodatkowe papiery ścierne czy części zamienne. W przypadku intensywnych prac nie można zapomnieć o systemie odprowadzania pyłu, który powinien być w każdej profesjonalnej szlifierce oscylacyjnej do drewna.