Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Noże do strugów

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

W Polsce z hebla korzystano już setki lat temu. Dziś ich funkcje przejęły obrabiarki, jednak w meblarstwie do dziś używa się strugów. Stąd wciąż spore zapotrzebowanie na noże do struga ręcznego czy elektrycznego.

Strug ręczny to narzędzie przydatne w robotach o tradycyjnym charakterze, jak ręczne robienie mebli czy stolarki okiennej. Można nim wyrównywać krawędzie i powierzchnie płaskie. Istnieją też strugi spajacze, wpustniki czy płytniki, które mają nieco inne zastosowania. Łącznie jest kilkanaście rodzajów takich sprzętów o różnych funkcjach, a do każdego z nich potrzebne są inne noże do struga ręcznego. Wciąż można dostać zabytkowe polskie strugi ręczne. Mimo kilkudziesięcioletniej historii wiele z nich nadal nadaje się do pracy po wymianie noży do strugów na nowe.

Strug elektryczny przypomina ten tradycyjny model, ale działa energią zasilaną z akumulatora lub kabla. Znanymi producentami są tu Bosch, Makita i Metabo. Pozwalają one na struganie skosów i świetnie nadają się do pracy w warsztacie stolarskim przy specjalnym stole. 

Nowoczesne heble elektryczne pozwalają też na obróbkę płyt wiórowych czy pilśniowych.  Dzięki temu noże do struga elektrycznego mogą się przydać również na współczesnej budowie na stojaku lub do bieżących prac przy ścianach czy deskach.

Nóż do struga elektrycznego może mieć różne wymiary i sprzedawany jest zwykle w kompletach dwóch sztuk. Można też dokupić noże do strugarko-grubościówki. Takie noże najczęściej produkowane są ze stali szybkotnącej lub węglików spiekanych.