Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tuleje zaciskowe

Produkty 1-32 z 67

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Można tu znaleźć tuleje zaciskowe takich producentów jak Metabo, Fein czy Bosch, a także nakrętki do nich. Za pomocą tulei zaciskowych można utrzymać w miejscu narzędzie lub obrabiany przedmiot. Służą one np. do mocowania gwintowników w głowicach gwintujących i mogą mieć przekrój owalny, kwadratowy lub sześciokątny.

Ułatwiają pracę, szczególnie gdy występują drgania lub zapylenie. Siła zaciskowa i stabilizacja, jaką daje taka tuleja, jest znacznie większa niż w przypadku innych sposobów na podtrzymanie przedmiotu.

Gumowo-stalowe tuleje zaciskowe posiadają kilka stalowych płytek podtrzymywanych przez krąg z gumy. Pozwala to na stabilny, a jednocześnie elastyczny zacisk. Dostępne są też sprężyste tuleje zaciskowe, w których materiałem jest kurczliwa stal sprężysta. Istnieją hartowane i niehartowane tuleje - zależnie od zastosowania będą miały wewnątrz żłobienia lub gładką powierzchnię.

Tulei zaciskowych można używać w stolarstwie do podtrzymywania frezów 6-8 mm. Do obróbki metali wykorzystywane są najczęściej tuleje zaciskowe R8 lub 5C. W przypadku nietypowych zastosowań tuleję można stworzyć samemu lub zamówić. Jednak do większości standardowych zastosowań da się dokupić specjalną tuleję dostępną w tym sklepie.

Tuleje zaciskowe występują też w wielu innych sprzętach, gdzie służą do mocowania elementów lub pomocniczo do zmiany średnicy otworu. Dostępne są również szybkozłączki z tulejami nasadowymi do przewodów czy tuleje redukcyjne do odkurzaczy. Przedmioty dostępne na tej stronie można sortować dla łatwiejszych zakupów.