Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kątowniki

Produkty 21

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Kątownik to bardzo potrzebne narzędzie podczas specjalistycznych prac w budownictwie, stolarstwie czy ślusarstwie. Cechą charakterystyczną kątownika jest wyznaczanie kąta 45 stopni lub środka koła. Ponadto to akcesorium posiada bardzo specyficzny kształt – są to dwa ramiona ustawione wobec siebie pod kątem prostym. Kątowniki dzielą się na różne rodzaje, a każdy z nich dostosowany jest do konkretnej dziedziny. Decydując się na zakup tego narzędzia, warto od razu skonkretyzować, do czego będzie ono używane.

Kątownik ciesielski zazwyczaj wykonany jest ze stali lub aluminium. Gwarantuje to brak jakichkolwiek uszkodzeń czy złamań podczas użytkowania. Narzędzie to powinno być w pełni chronione przed efektem korozji, tylko wtedy będziemy mogli się nim cieszyć jak najdłużej. Kątownik ciesielski jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, dlatego warto zwrócić uwagę, aby zawierał skale pomiarowe po obu stronach ramienia, co znacznie ułatwi pracę. Na rynku istnieje wiele ofert tego narzędzia. Można zakupić kątownik ciesielski, który posiada wbudowaną poziomicę oraz rysik, dzięki którym bez problemu wykonamy wiele czynności z pomocą jednego akcesorium.

Kątownik aluminiowy jest znacznie trwalszy od tych stworzonych z drewna. Odróżnia go większa odporność na czynniki zewnętrzne, ponadto zawiera dokładniejszą skalę. Zazwyczaj kątownik aluminiowy jest dużo droższy od drewnianego. Typowa długość kątownika aluminiowego to 300 mm, jednak można również dostać dłuższe lub krótsze, w zależności od potrzeb.