Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Nagrzewnice

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Nagrzewnica powietrza to urządzenie służące do zwiększania temperatury powietrza w danym miejscu. Wyróżnić możemy między innymi nagrzewnice pomieszczeniowe, samochodowe i przemysłowe (podział ze względu na przeznaczenie). Inna klasyfikacja wskazuje na budowę nagrzewnicy – tu możemy wyróżnić stacjonarną, mobilną, wiszącą i wbudowaną w zespół maszyn. I w końcu możemy też wskazać podział ze względu na rodzaj paliwa, jakim jest zasilana nagrzewnica (olejowa, wodna, elektryczna, gazowa i na paliwa stałe).

Nagrzewnice powietrza to bardzo przydatne urządzenia, które z powodzeniem można stosować nie tylko w domu, ale przede wszystkim w wielu branżach, takich jak na przykład budownictwo. Musimy jednak sobie zdawać sprawę, że najlepsza będzie taka nagrzewnica, która posiada system wspomagania odprowadzania spalin – w innym wypadku możemy użytkować to elektronarzędzie wyłącznie na otwartych lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Wentylacja przyda się też podczas użytkowania nagrzewnic gazowych, ponieważ podczas ich pracy wytwarza się dużo wilgoci, która skrapla się na ścianach. 

Każda z wymienionych wyżej kategorii sprzętu posiada zalety i wady – duży pobór energii, w przypadku nagrzewnicy elektrycznej lub brak regulacji mocy w nagrzewnicach olejowych. 

Podczas zakupu należy również pamiętać o takich uwarunkowaniach jak miejsce eksploatowania nagrzewnicy (a zwłaszcza wielkość pomieszczenia i dostęp do prądu), długość eksploatacji sprzętu w jednym ciągu oraz czy w pomieszczeniu z nagrzewnicą będą znajdowali się ludzie.

W naszym sklepie można zakupić niezawodne nagrzewnice spalinowe, na gaz, przemysłowe, wodne do garażu.