Szlifierki rotacyjne

Wśród produktów szlifierskich ważne miejsce zajmuje szlifierka rotacyjna. Urządzenie tego typu przypomina najczęściej szlifierkę kątową lub oscylacyjną. Wykonuje ruchy obrotowe tarczą wyposażoną w materiał ścierny. W zależności od rodzaju ścierniwa może być wykorzystywana jako szlifierka rotacyjna do drewna albo elementów metalowych. Znajduje zastosowanie w warsztatach stolarskich i przy pracach remontowych. Szlifierka rotacyjna sprawdza się także w pracach lakierniczych do polerowania lakieru.

 

Szlifierka rotacyjna - jak wybrać?

Podczas wyboru szlifierki rotacyjnej, warto pamiętać o właściwym dopasowaniu mocy do rodzaju wykonywanej pracy. Zbyt słaba szlifierka rotacyjna do drewna nie poradzi sobie z elementami stalowymi. Tymczasem za duża moc urządzenia sprawi, że praca będzie nieekonomiczna.

 

Szczególnie w przypadku szlifierki rotacyjna do drewna ważny jest system odprowadzania trocin. W wysokiej jakości produktach tarcza wyposażona jest w otwory, za pomocą których odsysany jest kurz. Dzięki temu praca przy użyciu szlifierki rotacyjnej jest zdrowsza i bardziej komfortowa, a także nie wymaga stosowania masek przeciwpyłowych.


Podczas wyboru, warto zwrócić uwagę także na ergonomię urządzenia. W tej grupie znajdują się szlifierki rotacyjne wyposażone w wygodne ergonomiczne uchwyty. Dzięki temu przez wiele godzin można prowadzić pracę bez uczucia zmęczenia czy drżenia rąk. Dla bezpieczeństwa operatora każda szlifierka rotacyjna wyposażona jest w osłony i systemy zabezpieczające przed ponownym uruchomieniem.

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. ROT14-200E Zestaw szlifierki rotacyjnej ROT 14-200 Fein
  W magazynie
 2. XS713 Ręczna szlifierka do drewna Flex XS 713
  W magazynie
 3. BMS180 E Szlifierka RUSTOFIX
  W magazynie
 4. RAS180.03E-AH Szlifierka rotacyjna Festool RAS 180.03 E-AH
  W magazynie

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka