Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki rotacyjne

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wśród produktów szlifierskich ważne miejsce zajmuje szlifierka rotacyjna. Urządzenie tego typu przypomina najczęściej szlifierkę kątową lub oscylacyjną. Wykonuje ruchy obrotowe tarczą wyposażoną w materiał ścierny. W zależności od rodzaju ścierniwa może być wykorzystywana jako szlifierka rotacyjna do drewna albo elementów metalowych. Znajduje zastosowanie w warsztatach stolarskich i przy pracach remontowych. Szlifierka rotacyjna sprawdza się także w pracach lakierniczych do polerowania lakieru.

 

Szlifierka rotacyjna - jak wybrać?

Podczas wyboru szlifierki rotacyjnej, warto pamiętać o właściwym dopasowaniu mocy do rodzaju wykonywanej pracy. Zbyt słaba szlifierka rotacyjna do drewna nie poradzi sobie z elementami stalowymi. Tymczasem za duża moc urządzenia sprawi, że praca będzie nieekonomiczna.

 

Szczególnie w przypadku szlifierki rotacyjna do drewna ważny jest system odprowadzania trocin. W wysokiej jakości produktach tarcza wyposażona jest w otwory, za pomocą których odsysany jest kurz. Dzięki temu praca przy użyciu szlifierki rotacyjnej jest zdrowsza i bardziej komfortowa, a także nie wymaga stosowania masek przeciwpyłowych.


Podczas wyboru, warto zwrócić uwagę także na ergonomię urządzenia. W tej grupie znajdują się szlifierki rotacyjne wyposażone w wygodne ergonomiczne uchwyty. Dzięki temu przez wiele godzin można prowadzić pracę bez uczucia zmęczenia czy drżenia rąk. Dla bezpieczeństwa operatora każda szlifierka rotacyjna wyposażona jest w osłony i systemy zabezpieczające przed ponownym uruchomieniem.