Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Pirometry

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas częste badanie temperatury. Świetnie w tym celu sprawdza się pirometr, czyli narzędzie do wykonywania pomiarów stanu temperatury bez konieczności dotykania badanej osoby. Do tego pomiaru można dokonać z bezpiecznej odległości. Jego działanie opiera się na analizie promieniowania cieplnego. Zobacz, jak działa pirometr, ile kosztuje to urządzenie oraz do czego służy pirometr?

Jak działa pirometr?

Czy wiesz, jak działa pirometr? Jeśli chodzi o pirometr, zasada działania jest następująca - promieniowanie cieplne jest emitowane przez wszystkie ciała, które mają temperaturę wyższą, niż zero bezwzględne. Promieniowanie podczerwone jest niewidoczne dla oczu. Biorąc na warsztat prosty pirometr, zasada działania jest podobną, urządzenia mierzą temperaturę przez skierowanie wiązki cieplnej na badany obiekt. Aby zbadać temperaturę powyżej 600 stopni Celsjusza, używa się bardziej zaawansowanych przyrządów, czyli pirometrów optycznych. 

Pirometr - do czego służy?

Specjalistyczne urządzenia znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W kwestii wielkości pirometru budowa pozwala na łatwy transport, ponieważ jest on niezwykle poręczny. Pirometr można zastosować go w takich branżach jak medycyna - pomiar temperatury człowieka, motoryzacja - kontrola temperatury podzespołów, chłodnictwo - kontrola systemów chłodniczych, budownictwo - np. wykrywanie przeciągów, artykuły spożywcze - badanie zdatności pokarmu do spożycia.

Pirometr - cena

Kupując pirometr laserowy, opinie na jego temat są równie ważne co cena. Warto więc poczytać o wybranym modelu nieco więcej. W kwestii doboru pirometru cena waha się od 50 zł do nawet 3 000 zł. Najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty są zbliżone do kamer termowizyjnych i pozwalają do dokładny pomiar obiektu z dużej odległości. Jeśli chcesz zakupić pirometr laserowy, opinie na jego temat są przychylne i z czystym sumieniem polecamy ten rodzaj czujników. Automatyczna analiza i interpretacja wyników pozwala reagować natychmiast po wykryciu zagrożenia. Z tego względu warto postawić na pirometr laserowy, opinie polecamy zweryfikować przez przetestowanie sprzętu i wyrobieniu sobie o nim własnego zdania.

Pirometr - budowa

Wiemy już, jak zbudowany jest pirometr, do czego służy i jaka jest jego cena. Jeśli chodzi o pirometr, budowa urządzenia należy do skomplikowanych. Temperaturę mierzą detektory termiczne i fotoelektryczne. Pirometr składa się z systemu optycznego, detektora, układu pomiarowego z wyświetlaczem.

Czy już wiesz, jaki pirometr wybrać?